گیلان پنجمین استان پرتردد کشور در تعطیلات عید فطر

محمدرضا نازک‌کار از اعزام اکیپ‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به مناطق سیل زده خبر داد و اظهار داشت: ۵۱ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری گیلان و ۵۳ نیروی راهدار در دو مرحله به مناطق سیل‌زده اعزام شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اعزام نیرو و تجهیزات راهداری به مناطق سیل‌زده گلستان و لرستان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: از زمان وقوع حادثه سیلاب در نقاط مختلف کشور این اداره کل در راستای خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده اقدامات خوبی را انجام داده است.

نازک‌کار خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به مردم سیل‌زده گلستان و لرستان و حضور مستمر در مناطق یاد شده را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: راهداران گیلان به همراه تجهیزات و امکانات امدادرسانی به‌عنوان سفیران امید، پیام همراهی و همدلی مردم این استان را به گوش هموطنان سیل‌زده رساندند.

وی از ورود بیش از ۴۸۷ هزار دستگاه خودرو به استان گیلان در ایام تعطیلات عید سعید فطر نیز سخن گفت و ابراز داشت: این آمار توسط ۴۲ سامانه ترددشمار نصب شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان ثبت و ضبط شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه این استان در ایام تعطیلات عید فطر یکی از پرترددترین استان‌های کشور بوده است اظهار داشت: در این مدت نام استان گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۸۴۱ وسیله نقلیه، به عنوان پنجمین استان پرتردد کشور ثبت شد.

نازک‌کار با تأکید بر اینکه محور لاهیجان – لنگرود با تردد حدود ۲۵۱ هزار و ۳۸۰ دستگاه وسیله‌نقلیه از شلوغ‌ترین مسیرهای استان بوده است خاطرنشان کرد: خدمات لازم در قالب اکیپ‌های ثابت و سیار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در ایام تعطیلات عید سعید فطر به مسافران ارائه شده است.

وی ثبت تردد بیش از ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۹۳۴ دستگاه خودرو در یکی از پرترددترین روز از ایام تعطیلات عید فطر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در روزهای گذشته محور مواصلاتی آستانه به لاهیجان با ثبت تردد حدود ۲۲۱ هزار و ۴۰۳ دستگاه خودرو دومین مسیر پرترافیک گیلان بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان ارائه خدمات لازم به کاربران جاده‌ها و رانندگان را از جمله برنامه‌های این دستگاه در تمام طول ایام سال اعلام کرد و گفت: فراهم‌آوردن شرایط مناسب برای داشتن سفری بی‌خطر و ایمن و نظارت بر عملکرد پایانه‌های مسافربری در دستور کار این اداره کل قرار دارد./تسنیم

ارسال پاسخ