گزارش یکصد و نود و ششمین جلسه عادی شورای شهر رشت

یکصد و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز به ریاست مسعود کاظمی در عمارت شورای شهر در رشت برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: سیاست شورا این است که ابتدا پول همکاران شهرداری پرداخت شود و از باقی‌مانده آن، شهرداری پول پیمانکاران خود را پرداخت کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت نیز در این جلسه گفت: روزهای پایانی شورای چهارم نزدیک است و همکاران شورای چهارم جزء معدود افرادی هستند که تا آخرین روزها به رسالت و وظایف خود متعهدند.

امیرحسین علوی با اشاره به اینکه فرهنگ سازمانی شهرداری رشت تغییر کرده است ابراز داشت: این فرهنگ از سطوح عالی مدیریت به لایه‌های میانی و نیروهای شرکتی منتقل شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: فضا به‌گونه‌ای در شهرداری ملتهب شده است که می خواهند کارکرد شورا را تضعیف کنند.

وی با اشاره به بودجه و هزینه‌های کلان یک سازمان در شهرداری رشت اعلام داشت: این سازمان ۸ میلیارد تومان هزینه مازاد انجام داده و باید مشخص شود برای این ۸ میلیارد تومان چه خدمات متمایزی ارائه داده است.

علوی با اشاره به اینکه کارگران و پرسنل شهرداری در سرما و گرما زحمت می‌کشند عنوان کرد: متاسفانه فرهنگ سازمانی شهرداری به‌گونه‌ای شده که انگار شورا مقابل کارکنان شهرداری قرار دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت اظهار داشت: باید برآورد هزینه‌های عمرانی و هزینه‌های جاری شهرداری مشخص شده و حسابرسی لازم برای خدماتی که شهرداری در دو سال اخیر انجام داده اجرایی شود.

علوی درباره تصویب بودجه سازمان‌های شهرداری عنوان کرد: بودجه سازمان‌های میادین، حمل و نقل و بار و مسافر، آرامستان، پسماند و فرهنگی ورزشی مصوب شده است و تنها سازمانی که بودجه آن را فعلا نپذیرفتیم سازمان عمران است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت بیان داشت: اینکه در شهرداری اولویت بندی برای اجرای پروژه‌ها انجام نمی‌شود بحث جداگانه‌ای است و  شورا باید مکانیزمی برای اولویت‌بندی پروژه‌ها تعریف کند.

 

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: در انتهای شورای چهارم قرار داریم و کاری نکنیم خلاف‌کاری‌ها و ندانم‌کاری‌های شهرداری به حساب عدم نظارت شورا گذاشته شود.

محمود باقری خطیبانی، اعلام داشت: برخی از کارکنان شهرداری پای خود را از گلیم خود درازتر می‌کنند و در صفحات مجازی خود می‌نویسند شورای چهارم شورایی نادان است.

این عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه شهرداری برای تعمیر اتوبوس‌های فرسوده ۱۳۰ میلیون تومان هزینه پرداخت کرده است گفت: کدام تفکر اقتصادی این موضوع را می‌پذیرد که برای تعمیر این موارد ۱۳۰ میلیون تومان هزینه کنیم.

سخنگوی شورای شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: مدیران و کارشناسان حوزه بهزیستی در راستای خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر شهر رشت همواره تلاش می‌کنند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه در فصل تابستان قرار داریم و معمولا در تابستان لایروبی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود انجام می‌شود گفت: نامه‌ای از شورا به حوزه  مربوطه در شهرداری ارسال شود تا لایروبی این دو رودخانه به‌منظور رفع آلودگی‌های سطحی و بوی نامطبوع در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر رشت تصریح کرد: باید مشخص شود که در بودجه سال ۹۶ گیلان سهم و اعتبار لازم برای رودخانه های زرجوب و گوهررود چقدر است و همچنین در طی این چهار سال دولت چه مقدار اعتبار به این امر اختصاص داده است.

شیرزاد خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید استاندار گیلان مبنی بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام، مردم رشت خوستار این هستند وضعیت رودخانه‌های زرجوب و گوهررود تعیین تکلیف شود.

وی پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان،کارگران بخش خصوصی، رفت و روب، فضای سبز، بازرسان تاکسیرانی و نگهبانان شهرداری را خواستار شد و تاکید کرد: تا چه وقت باید کارکنان و کارگران زحمتکش شهرداری منتظر صدور دفترچه درمان باشند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت ترویج فرهنگ اهدای خون را ضروری دانست و بیان کرد: از استان‌های دیگر به استان گیلان خون وارد می‌شود و این شایسته نیست همچنین نام‌گذاری مکان و پارکی برای اهدای خون در رشت ضروری است.

 

رئیس کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت درباره لایحه تاسیس باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت اظهار داشت: این یک لایحه حساس است و یک مجموعه به چارت شهرداری اضافه می‌شود و ممکن است گردش مالی بالایی داشته باشد.

رضا رسولی تاکید کرد: باید لایحه تاسیس باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت به‌لحاظ حقوقی و بودجه بررسی شود زیرا عدم بررسی آن می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت خاطرنشان کرد: بهتر است مجوز تاسیس کلیات باشگاه فرهنگی، ورزشی را ارائه داده و فرصت دهیم در کمیسیون برنامه وبودجه بیشتر بررسی شود و شتاب‌زده تصمیم نگیریم.

مظفر نیکومنش نودهی،نائب رئیس شورای شهر رشت در این جلسه در ارتباط با تجلیل و قدردانی از قهرمانان ورزشی اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی در این ارتباط تبعیض قائل می شود و بی کفایت است.
وی افزود: برخی از قهرمانان سه میلیون تومان پاداش می گیرند و برخی قهرمانان چون پارتی ندارند تنها یک سکه می گیرند.

 

ارسال پاسخ