گزارش مراسم تجلیل از قهرمانان هیئت بولینگ،بیلیارد و بولس گیلان

مراسم تجلیل از قهرمانان و افتخارآفرینان هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس گیلان برگزار شد.

به گزارش صبح رشت، به نقل از روابط عمومی هیئت بولینگ بیلیارد و بولس گیلان، ظهر امروز مراسم تجلیل از قهرمانان و افتخار آفرینان هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس گیلان با حضور جمعی از مسئولین، قهرمانان، ارکان، داوران، مربیان، پیشکسوتان و ورزشکاران این هیئت در سالن اجتماعات مهمانسرای المپیک رشت برگزار شد.

پس از پخش سرود ملی و کلیپی از افتخار آفرینی ها و دستاورد های هیئت در یک سال اخیر سارنگ بزرگ چنانی رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس گیلان دقایق کوتاهی به سخنرانی پرداخت.

سارنگ بزرگ چنانی رئیس هیئت بولینگ بیلیارد و بولس گیلان:
با امکانات ناچیز با دو تیم در لیگ برتر حضور پیدا کردیم و میزبانی را بر عهده گرفتیم / حامد ذره دوست به ۱/۴ نهایی جهانی رسید / قهرمانی اصغر وارسته در مسابقات پیشکسوتان از مهم ترین افتخارات هیئت است

وی گفت: شکستن رکورد اعزام های کشوری، حضور حامدذره دوست در مرحله ۱/۴ نهایی مسابقات جهانی، نایب قهرمانی اسنوکر تیمی آسیا، حضور تیم جهان بیلیارد رشت در مسابقات شهرهای آسیایی در چین، مقام قهرمانی پیشکسوتان کشور توسط اصغر وارسته که از مهم ترین افتخارات هیئت است، دعوت پنج بازیکن زیر ۲۱ سال هیئت به تیم ملی، شکسته شدن رکورد تعداد نفرات شرکت کننده در کلاس های آموزشی بیلیارد، حضور باشگاه های شادمان و کیوبال پاسارگاد در لیگ برتر اسنوکر کشوری، میزبانی اولین دوره لیگ برتر اسنوکر، برگزاری نهمین دوره پیشکسوتان در لاهیجان و حضور اینجانب در هیئت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون بولینگ بیلیارد و بولس تنها بخشی از دستاوردها و افتخار آفرینی های این هیئت است که نتیجه زحمات تک تک عزیزان حاضر در این هیئت است.

سارنگ بزرگ چنانی در ادامه به حضور دو تیم شادمان و کیوبال پاسارگاد در لیگ برتر اسنوکر اشاره کرد و گفت: ورودی دو تیم که سال گذشته هم در لیگ برتر حضور داشتند سه میلیون تومان است و با کمک به این دو تیم می توانیم دو سهمیه در لیگ برتر را حفظ کنیم و اسفندماه به مسابقات اعزام کنیم.

رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد و بولس گیلان در پایان صحبت های خود اظهار داشت: این هیئت با امکانات ناچیز به این افتخارات دست یافته است و سال گذشته با دو تیم در لیگ برتر حضور پیدا کرده و میزبانی مسابقات را برعهده گرفته است. اتفاقی که در سال گذشته در رشته هایی مثل فوتبال با حمایت های بسیار بیشتر نیفتاده است.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی :
آقای بزرگ چنانی خیلی حرص و جوش می خورد تا این ورزش را توسعه بدهد / با ارزش افزوده و افزایش عوارض سیگارها به ورزش کمک می کنیم / با پنجاه سانتی متر برف زندگی مردم مختل شد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری صحبت های خود را آغاز کرد و گفت: در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داریم و ان شاء الله با تلاش و همدلی به زودی جشن نیم قرن انقلاب را برگزار کنیم. انقلابی که خیر و برکت، استقلال و آزادی را به ارمغان آورده است.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به ولادت با سعادت حضرت زینب (س) فرارسیدن روز پرستار را تبریک گفت و افزود : کم لطفی های زیادی به این بخش از اجتماع شده است.

وی در ادامه در خصوص هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس گیلان گفت: با امکانات محدودی که در این هیئت وجود دارد ولی آقای بزرگ چنانی خیلی حرص و جوش می خورد تا این ورزش را توسعه بدهد. 

کوچکی نژاد افزود: در گذشته می گفتند بیلیارد ورزش پولدارهاست اما امروز جوانان، مردان و زنان در گیلان بیلیارد را مثل شطرنج و ورزش های تمرکزی دیگر پیگیری می کنند و این ورزش ها در تمرکز فکری بسیار اثرگذارند.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تصمیمات مجلس در خصوص ورزش در سطح ملی اشاره کرد و اظهار داشت: اختصاص ۰٫۲۷ درصد از ۹درصد ارزش افزوده به حوزه ورزش حرکتی اساسی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: رقم اشاره شده رقم خوبی است که به منظور تقویت ورزش در مدارس و همچنین ورزش و جوانان در نظر گرفته شده است. 

کوچکی نژاد خاطر نشان کرد: بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان از ۰٫۲۷ درصد ارزش افزوده مربوط به حوزه جوانان است و نباید صرف کارهای تزیینی شود. بلکه باید برای توسعه ورزش روستایی، ورزش همگانی و توسعه امکانات ورزشی در بخش های مختلف هزینه شود. 

این مسئول در ادامه اظهار داشت: با این بودجه باید شاهد تکمیل بسیاری از سالن های نیمه ساخته در استان و همچنین حمایت از بسیاری موسسات ورزشی که نیاز به این حمایت دارند باشیم و تحولی در این بخش ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اضافه شدن عوارض سیگار ها گفت: این مبلغ به وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پروش و بهداشت اختصاص می یابد که رقم خوبی به ورزش و جوانان کمک خواهد کرد و باید تلاش کنیم اعتبارات بیشتری را برای استان دریافت کنیم. 

کوچکی نژاد افزود: زمانی که ورزش و جوانان ادعام شد تقریبا حوزه جوانان مغفول ماند. هرچند ورزشکاران بیشتر جوانند اما توجه زیادی در این وزارتخانه به حوزه جوانان با آن نگاهی که باید در بحث اشتغال، وام  ازدواج و غیره باشد وجود ندارد. 

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی به موضوع بارش برف در رشت اشاره کرد و گفت: من از مردم عذرخواهی می کنم که به خاطر بارش پنجاه سانتی متر برف، زندگی مردم مختل شد.

وی در پایان به موضوع ارسال نامه به وزیر نیرو در پی قطعی گسترده برق در رشت به دلیل بارش برف اشاره کرد و ادامه داد: حدود نیمی از ترانس های برق رشت از کار افتاد و هنوز هم در بخش ها و روستاهای زیادی دچار مشکل هستیم. این گله مندی وجود دارد که چرا برای پنجاه سانتی متر برف زندگی مردم مختل شده است. برف سال ۸۳ تجربه بود اما باز هم همان اتفاق تکرار شد.

سید حسن آموزگار معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان گیلان:
از زمان حضور سارنگ بزرگ چنانی در راس این هیئت شاهد تحول در این هیئت بودیم/ این هیئت، هیئت منسجمی است/ طی مراسمی که با حضور استاندارگیلان از قهرمانان ورزشی استان تجلیل می شود

سید حسن آموزگار معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان گیلان هم در ادامه به سخنرانی پرداخت و گفت: از زمان حضور سارنگ بزرگ چنانی در راس این هیئت شاهد تحول در این هیئت بودیم. 

وی با اشاره به قهرمانی های این هیئت در سطح ملی و افتخار آفرینی های بین المللی افزود: امیدواریم حامد ذره دوست در رقابت های آتی به قهرمانی جهان هم دست یابد.

آموزگار با بیان اینکه به دلایل مختلفی نتوانستیم در رشته بولینگ اقدام موثری انجام دهیم تصریح کرد: اما هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس گیلان هیئت منسجمی است در کنار سارنگ بزرگ چنانی افرادی چون آقایان عاقل منش، رحمانی و شعربافان فعالیت خوبی دارند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان گیلان در ادامه بیلیارد را رشته ای پرمدال دانست و اظهار داشت: باید از سال آینده بیلیارد را به عنوان رشته ای پرمدال ببینیم و برنامه ریزی کنیم. 

آموزگار با اشاره به حساسیت های موجود این رشته ورزشی در بخش بانوان خاطر نشان کرد: باید بتوانیم این رشته مدال آور را در میان بانوان توسعه دهیم و در حال حاضر هم بانوان در دو باشگاه فعالیت دارند. 

وی افزود: باشگاه ها باید هفته ای سه روز از مربیان دارای کارت مربیگری بهره ببرند و آموزش های رده های پایه به شکل علمی صورت بگیرد.

حسن آموزگار در پایان گفت: طی مراسمی که با حضور استاندارگیلان برگزار خواهد شد از قهرمانان هیئت های مختلف ورزشی از جمله این هیئت تجلیل می شود.

مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان گیلان :
سارنگ بزرگ چنانی به تنهایی رشته ای که دچار چالش بود را به جایگاه خوبی برساند / این هیئت در فضای رسانه فعالیت خیلی خوبی دارد / خانم امیدی تلاش بسیاری در این هیئت داشته اند / بزرگ چنانی بدون هیاهو کارش را انجام می دهد و حمایت نمی شود / کمک شورا به حوزه ورزش عادلانه صورت نمی گیرد

مسعود رهنما مدیر کل ورزش و جوانان گیلان هم در ابتدای سخنان خود گفت: وظیفه خود می دانم از سارنگ بزرگ چنانی تشکر کنم که به تنهایی رشته ای که دچار چالش بود را به جایگاه خوبی برساند.

وی تصریح کرد: این هیئت در فضای رسانه فعالیت خیلی خوبی دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص افتخار آفرینی حامد ذره دوست و حضور در جمع ۸ بازیکن برتر اسنوکر دنیا گفت: افتخار می کنم که در جای جای جهان نام جمهوری اسلامی ایران بر سر زبان ها بیفتد.

رهنما ضمن خسته نباشید به همه ارکان و فعالان هیئت گفت: سارنگ بزرگ چنانی و همسر ایشان خانم امیدی تلاش بسیاری در این هیئت داشته اند. خسته نباشید می گویم و تشکر می کنم.

وی با اشاره به تصمیمات مجلس در خصوص حمایت از ورزش گفت: تصمیمات خوبی است هرچند دیر اتخاذ شده است. سال آینده سال پررونقی برای ورزش است.

رهنما افزود: تصمیمات و مصوبات مجلس در خصوص ارزش افزوده و افزایش عوارض سیگار و کمک هایی که به ورزش می کند اتفاق خوبی است.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در پایان نسبت به عدم حمایت عادلانه شورای اسلامی شهر رشت به ورزش گلایه کرد و گفت: کمک شورا به حوزه ورزش عادلانه صورت نمی گیرد. سارنگ بزرگ چنانی بدون هیاهو کارش را انجام می دهد و حمایت نمی شود. دوره گذشته یکی از همانها که هیاهوی بسیاری داشت به انتخابات شورا مستقیم ورود کرد و رای نیاورد. باید به دنبال افرادی مثل سارنگ بزرگ چنانی باشند و عدالت توزیع را در نظر بگیرند.

تصاویر

ارسال پاسخ