گزارش زنده شصتمین جلسه علنی شورای شهر رشت

به گزارش صبح رشت،شصتمین جلسه شورای شهر رشت دقایقی پیش در تالار شورا به ریاست سید امیرحسین علوی آغاز شد.

فاطمه شیرزاد در ابتدای جلسه اظهار کرد: در این جلسه اعضای شورا نطقی ثبت نام نکرده اند و بررسی دستور و لوایح مطابق پیوست و انتخاب سرپرست شهرداری و شهردار رشت با قید زمان و فوریت انجام می شود.

وی در ادامه وصیت نامه شهید غلامرضا پارسی را قرائت کرد.

سید امیرحسین علوی،رئیس شورای اسلامی رشت در این جلسه اظهار کرد: جلسه امروز آخرین جلسه عادی در ماه مهر است.

وی افزود: به هر علت و شرایطی امروز در شورای اسلامی رشت تصمیمات سرنوشت ساز گرفته می شود و از ابتدای شورای پنجم بنای همکاری دوسویه گذاشتیم وسعی کردیم ارتباط دوسویه با خبرنگاران برقرار باشد.

علوی ادامه داد: گاها سو تفاهمات شدت پیدا کزده و جنس تعامل به تقابل تغییر پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم نباید حس کنند ما اعضای شورا به دنبال منافع شخصی باشیم گفت: گاها صحبتی مطرح می شود و برداشت خبرنگار ممکن است به گونه ای باشد تا با نیت گوینده فاصله داشته باشد.

رئیس شورای شهر رشت از اصحاب رسانه خواست مطالب را با دقت انتشار دهند و همچنین از فضای کوچک شورا برای خبرنگاران عذرخواهی کرد.

علوی تاکید کرد: بیش از ۵۰ الی ۶۰ هزار آرای مردم در این سالن جمع شده است و کوچکترین خدشه ای به اعضای شورا و مدیریت شهری وارد شود دامن همه مردم رشت را فرا خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سفر اربعین در پیشت است و جلسه هفته آینده شورا به صورت فوق العاده برگزار خواهد شد. رییس شورای شهر رشت همچنین از حضور جمشید رسایی در صحن شورا برای ارائه برنامه های خود در جلسه امروز خبر داد.

گزینه تصدی شهرداری رشت دقایقی پیش با حضور در صحن شورای رشت اظهار کرد: در حال حاضر حدود هفتصد هزار نفر در شهر رشت ساکن هستند که در روزهای تعطیل این عدد افزایش پیدا میکند و با توجه به وضعیت جوی حاکم بر ایران پیش بینی می شود بحث مهاجرت از جمله مباحث حائز اهمیت برای شهر رشت به واسطه افزایش حضور مهاجران به این شهر طی سال های آینده است.
جمشید رسائی با تاکید بر اینکه هزینه های شهرداری رشت باید مدیریت شود افزود:

ارتقای سلامت اجتماعی، ایجاد ساز و کارهایی به منظور کاهش تخلفات اداری ، ایجاد ساز و کارهایی به منظور کاهش دعاوی حقوقی از جمله مواردی است که باید در شهرداری رشت به آن توجه شود.

وی با تاکید بر بهره مندی بیشتر از ظرفیت فرهنگی ، هنری در رشت توسط شهرداری بیان کرد: تقویت جایگاه شهرداری در مناسبت های شهری و متعاقب آن دیپلماسی شهری موضوع مهمی است که نیاز به توجه بیشتری بوده و در این میان با تعاملات بیشتر با نمایندگان مجلس و دیگر دستگاه ها می توان گام های اساسی برداشت.

رسائی به وضعیت نامطلوب رودخانه های رشت اشاره کرد و گفت: رودخانه های رشت که در حال حاضر به واسطه آلودگی های متعدد به تهدیدی جدی برای رشت تبدیل شده است می تواند با برنامه ریزی های مناسب به فرصتی مناسب برای شهر تبدیل شود.

گزینه تصدی شهرداری رشت با انتقاد از فقدان فرهنگسرا در رشت افزود: جمعیت شهر همدانی از رشت بسیار کمتر بوده اما در حال حاضر دارای ۹ فرهنگسرا است.

وی با اشاره به وضعیت حمل و نقل و ترافیکی در رشت تصریح کرد: رشت دارای ۵۷۰ ایستگاه اتوبوس بوده و متوسط تعداد سفر برای هر شهروند با اتوبوس ۹ سفر در سال است که نسبت به دیگر شهرها از جمله ارومیه ، تبریز و غیره در سطح بسیار پائینی قرار داریم.

رسائی با بیان اینکه تمایل ساخت و ساز در حواشی شهر رشت رو به افزایش است گفت: راه اندازی دفاتر تسهیل گری در محدوده های هدف رشت از اقداماتی است که می تواند در رفع برخی از مشکلات شهروندان تاثیر گذار باشد.

وی خطاب به اعضای شورای رشت بیان کرد: اگر شما آینده رشت را نسازید دیگران آن را برای شما می سازند.

گزینه تصدی شهرداری رشت با تاکید بر اینکه شهرداری رشت باید فارغ از جناح بندی و سیاسی بازی به شهر و شهروندان خدمت کند گفت: انتخاب و تصمیم اعضای شورا به آینده کودکان و فرزندان این شهر تاثیر گذار بوده و همه ما امانتداری در این دوران هستیم.

خبر در حال تکمیل است…

 

 

ارسال پاسخ