کوچکی نژاد: از بین رقتن هم وطنان ما در کشتی سانچی از روی کم کاری ها نیست

جبار کوچکی نژاد، با اشاره به غرق شدن تعدادی از هم‌وطنانمان در سانحه کشتی سانچی اظهار کرد: از دست دادن هم‌وطنانمان در سانحه به آتش کشیده شدن کشتی سانچی یکی دیگر از رنج‌هایی بود که در تاریخ کشور ماندگار شد و همه ملت از این منظر در رنج هستند.

وی با اشاره به حجم بالای نفت در کشتی و ناامید شدن از نجات خدمه آن پس از آتش‌سوزی افزود: با توجه به اینکه کشتی سانچی دارای مقدار زیادی نفت بود، به آتش کشیده شدن آن عملاً عملیات امداد و نجات را به بحران دیگر تبدیل کرده بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه از ابتدا نیز نجات یافتن خدمه کشتی دور از انتظار بود گفت: در همان دقایق اولیه آتش‌سوزی و با ایجاد گرمای بسیار زیاد همه خدمه آن ذوب‌شده بودند و به نظر نمی‌رسد در صورت کاوش هم کسی سالم بیرون می‌آمد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأسف‌بار خواندن این حادثه دردناک خاطرنشان کرد: سانحه آتش‌سوزی نفت‌کش سانچی اتفاقی نادر بود و باید ابعاد آن حادثه موردبررسی و واکاوی قرار بگیرد.

کوچکی نژاد با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت چین و هیئت‌های ایرانی حاضر در محل حادثه گفت: از بین رفتن هم‌وطنانمان در آتش‌سوزی کشتی از روی کم‌کاری‌ها نیست بلکه اتفاقی هست که متأسفانه هم‌وطنانمان را رنجانده است./فارس

انتهای پیام/

ارسال پاسخ