پروژه ساخت مجموعه مستند داستانی تاریخی و پژوهشی بلدیه رشت در حال فیلمبرداری است.

به گزارش صبح رشت،به نقل از حرف تازه،پروژه ساخت مجموعه مستند داستانی تاریخی و پژوهشی بلدیه رشت در حال فیلمبرداری است.

این مجموعه اولین و بزرگترین مستند داستانی تاریخی پژوهشی بلدیه رشت محسوب می شود.

مستند داستانی تاریخی بلدیه رشت، روایتگر ۳۹۵ سال تاریخ رشت از سال۱۰۰۰ تا امروز در قالب مجموعه تحقیقاتی پژوهشی است و بالغ بر ۴۰ لوکیشن برای آن در نظر گرفته شده است و مسائل مهم تاریخ رشت در این سال ها به تصویر کشیده می شود.

ساختمان های تاریخی رشت و محله هایی با بافت تاریخی همچون محله ساغریسازان از جمله لوکیشن های در نظر گرفته شده در این سریال است.

تهیه کنندگی این سریال بر عهده شهرام پرآور و محسن مرادمند است و سامان جوقه دوست کارگردانی کار را بر عهده دارد و نویسندگی این اثر با مژده ساجدین بوده است.

شهرام پرآور اظهار داشت : این سریال محصول مشترک استودیو پاک و موسسه فرهنگی صبح قلم گیل است و با همکاری روابط عمومی شهرداری رشت در حال تولید است.

تهیه کننده سریال مستند داستانی تاریخی بلدیه رشت همچنین عوال اصلی تولید این اثر را معرفی کرد و گفت: عبدالرضا اصغر تاش مجری طرح و سعید یعقوبی مدیر تولید این مستند است. صدابردار حمید سلیمان زاده، طراح صحنه سیما اسحاقی شمس آبادی، گریم افسانه شمس و مدیر تصویر برداری شهرام پرآور است. همچنین محمد جواد ذهنی، اکبر پورپاک نیا و مهسا رمضانپور بازیگران اصلی این مستند تاریخی داستانی هستند.

وی در پایان از کلیه مسئولینی که در ساخت این مجموعه به عوامل گروه یاری رسانده اند تشکر کرد و گفت: از دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت، فاطمه قدیمی حرفه مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و از آقایان محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی گیلان، محمد غلامزاده مسئول روابط عمومی بهزیستی گیلان، حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، یونس رنجکش مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، محمد احمدی پور معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان، عیدیان مدیر مجتمع دخانیات گیلان تشکر ویژه دارم.

گفتنی است مجموعه مستند تاریخی داستانی بلدیه رشت در ده قسمت و از طریق شبکه های ملی پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال پاسخ