کرونا و فوتبال پایه

در روزهایی که ویروس کرونا همانند دشمنی در کمین مردم سلامتی مردم نشسته است. فوتبال نیز از گزند این ویروس مهلک در امان نمانده است و تعطیلی فوتبال به عنوان یکی از مکان های تجمع مردم، باعث ضربه زیادی به بازیکنان از لحاظ بدنی شد.

فوتبال پایه نیز ناگریز از تعطیلی فوتبال صدمات زیادی را تحمل کرده است و عدم توجه به شرایط بدنی بازیکنان می تواند باعث ایجاد لطمات زیادی به آنها شود.

در بحث فوتبال پایه تیم های زیادی در گیلان بحث فوتبال پایه برای پرورش استعدادهای استان گیلان زحمت می شکند که می توان به باشگاه ملوان جوان رشت اشاره کرد.

تیم ملوان جوان رشت با حضور مربیان توانی همانند جلال اعتدالی و حسین ناظری توانسته در بحث فوتبا پایه حرف های زیادی را برای گفتن داشته باشد و تیم نوجوان ملوان جوان رشت در آستانه حضور در رقابت های استانی قرار دارد و توانسته با پیروزی هایی که به دست اورده است تقریبا حضورش را در لیگ استانی قطعی کند تا سال آینده نوجوانان گیلانی بتوانند استعدادهایشان را به عرصه نمایش بگذارند.

پیگیری امورات بازیکنان و داشتن تمرینات اختصاصی روالی است که تیم های مطرح جهان برای حفظ آمادگی بازیکنان در پیش گرفته اند و این نکته یکی از کلیدی ترین کارها برای حفظ آمادگی بازیکنان است.

دادن تمرینات اختصاصی برای روزهایی کرونایی از سوی مربیانی همانند جلال اعتدالی که تجربه ۱۶ ساله حضور در کنار تیم های پایه به عنوان استاد را دارند می تواند برای بسیاری از مربیان استان گیلان سرمشق شود که استفاده از تجربیات افراد باتجربه ای همچون جلال چراغپور که دارای دانش بالای هستند باید استفاده کرد که باعث نمو و رشد بازیکنان می شود. بی شک قهرمانی تیم ملوان جوان در سال ۹۷ با حضور جلال اعتدالی در لیگ رشت یکی از سرمایه گذاری های به بار نشسته برای بازیکنان با استعداد بود.

البته فوتبال پایه در چند سال اخیر بیشتر تبدیل به منبع درآمدی برای عده معدودی از افراد شده است که هدف اصلی آنها پرورش استعداد نیست و در چندین سال گذشته نیز شاهد جفاهایی از سوی یکی از مدیران فنی تیم ها در حق بازیکنان و مربیان بوده ایم اما همگان میدانیم که پول در زمین فوتبال نمی تواند باعث شکوفایی استعداد بازیکنان شود و با بازیکنان پولی نمی توان نتیجه گرفت. مدیران فنی تیمها میتوانند با استفاده از این دست مربی های فنی و باتجربه درحق بازیکنان پایه لطف زیادی کرده باشند.

خلاصه نشدن فوتبال در گیلان به ماه تابستان و مدارس فوتبال می تواند باعث شکوفایی استعدادهای زیادی در استان گیلان شود. البته حفظ فاصله اجتماعی و اهمیت دادن به سلامتی بازیکنان یکی از مهمترین نکات در داشتن تمرینات اختصاصی است تا مهمترین نکته که سلامتی بازیکنان است فدای تمرینات فوتبال نشود. بدون شک روزهای کرونایی خواهند گذشت اما کسب تجربه از این روزها باعث شکوفایی فوتبال می شود.

ارسال پاسخ