کاشت گل زعفران زینتی، سوسن و زنبق رشتی برای اولین بار در رشت

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری رشت: نیما انساندوست با اعلام خبر فوق اظهار داشت: براساس برنامه ریزی واحد فضای سبز  منطقه یک شهرداری رشت، گل زعفران زینتی، سوسن و زنبق رشتی در فازهای مختلف بلوار معلم به تعداد ۴۵۰۰۰ پیاز کاشته شده است.

وی افزود: در حال حاضر شاهد به بار نشستن همه گل های فوق به جز زنبق رشتی در بلوار معلم هستیم و گفتنی است که این گل بومی در اردیبهشت ماه به ثمر خواهد نشست.
 
 
 مسئول فضای سبز منطقه یک از کاشت ۱۵ کیلو بذر لاله عباسی به صورت انبوه در پارک های محدوده منطقه ۱ و پای درختان معابر شهری خبرداد و تصریح کرد: گل لاله عباسی نیز در فصل تابستان به ثمر خواهد نشست.

سید حامد احمدی با اشاره به کاشت ۷۰۰۰۰ پیاز لاله در سطح منطقه یادآور شد: با شروع فصل بهار در میدان معلم، میدان مادر، میدان سرگل، میدان انصاری، بلوار استاد معین، بلوار معلم روبروی استانداری و حدفاصل پل بوسار تا چهار راه گلسار لاله کاری میادین و بلوارها در راستای زیباسازی شهر صورت پذیرفته است.

این مسئول در پایان از کاشت ۲۰۰۰۰ پیاز زنبق هلندی در مسیر رفیوژ میانی بلوار معلم از میدان معلم تا علی آباد و تعداد ۳۵۰۰۰ بوته گل و گلدان شامل بنفشه، اطلسی، آلیسوم، گازانیا، شب بو، سینره، سراستیوم و … در سطح منطقه خبر داد.

ارسال پاسخ