پیام سجاد محجوب رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در خصوص شر کت سازمان در هفتمین نمایشگاه گل و گیاه و مبلمان شهری و حمل و نقل ترافیک

به گزارش امور ارتباطات سازمان؛ سجاد محجوب از شرکت سازمان متبوع خویش در هفتمین نمایشگاه تخصصی مبلمان و خدمات شهری و حمل و نقل وترافیک  شهری خبر داد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت با اعلام این خبر افزود: با گسترش فزاینده ی شهرنشینی و افزایش جمعیت شهرنشینان و مشکلات ناشی از آن، فراهم آوردن امکاناتی برای رفاه حال شهروندان بیش از پیش ضروری می­نماید. فضاهای زیبا و دلپذیر و سازماندهی ساختارهای شهری موزون و متناسب، نقش بسیار مهمی در ایجاد روحیه نشاط و شادابی و کاستن از تنش های روحی جامعه ایفا می کند.

دراین راستا مبلمان شهری از اجزای ضروری و جدایی­ناپذیر شهرها محسوب می­شود مبلمان شهری ترکیبی از عملکرد و هنر است که نمایانگر هویت هر شهر بوده و رعایت پارامترهای آن در ایجاد آرامش بصری و نحوه زندگی شهری تأثیرگذار است .

 ایشان در ادامه با اشاره به موضوع فضای سبز گفت: فضای سبز شهری نیز به عنوان بخش جاندار محیط شهری، مکمل ساختار کالبدی شهر است. هدف اصلی در طراحی فضای سبز، بهبود وضعیت زیست محیطی شهرها، ایجاد شرایط مناسب برای گذران اوقات فراغت شهروندان و در نهایت دستیابی به آثار روانی واجتماعی آن در هر چه نزدیک تر کردن انسان و طبیعت به یکدیگر می باشد.

محجوب هدف از حضور سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت در نمایشگاه های تخصصی گل وگیاه را؛ ارائه گزارش عملکرد و معرفی دستاوردهای سازمان در حوزه های فضای سبز و مبلمان شهری به منظور اطلاع رسانی به مسئولان سایر دستگاه های اجرایی و برقراری ارتباط مستقیم با فعالان این حوزه و سایر بازدیدکنندگان برشمرد و افزود: جلب مشارکت های آگاهانه مردمی از طریق آموزش های شهروندی به نفع منافع زیست محیطی شهر و شهروندان است. اینک برآنیم تا با همکاری همشهریان محترم در داشتن شهری زیبا قدمی مثبت برداشته و در این مسیر دست یاری تک تک عزیزان را به گرمی می فشاریم.

 

ارسال پاسخ