پیام تبریک مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

سید حسن راضی، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری رشت در پیامی روز ملی ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.

امروز ۲۷ اردیبهشت مصادف است با روز ملی روابط عمومی و این نامگذاری به این علت قابل اهمیت است که بدانیم روابط عمومی به عنوان یک فرآیند چه نقش مهم و پررنگی در مناسبات اجتماعی سازمان ها دارد.

از شاخصه های بارز یک روابط عمومی پویا، عملگرایی است و افراد شاغل در روابط عمومی می بایست آگاه باشند که چه نقش ارزنده ای به آنان سپرده شده است. روابط عمومی آمیزه ای از علم، هنر و فن است.

این حرفه از آن جهت قابل اهمیت است که مانند آیینه تمام نمای انتظارات مردم از سازمان ها و نهادها است و نقش ایجاد ارتباط درون و برون سازمانی و اطلاع رسانی مناسب و اقناع افکار عمومی را بر عهده دارد.

حال در دنیایی که اطلاع رسانی در تمام عرصه ها پیشتاز است ، بر اهمیت جایگاه روابط عمومی افزوده شده است به گونه ای که موفقیت سازمان ها مرهون عملکرد حوزه ارتباطی و روابط عمومی های آن سازمان هاست.

در سازمان امدادرسان و خدمات رسانی همچون سازمان آتش نشانی ” روابط عمومی ” از آن جهت قابل اهمیت است که می بایست با اطلاع یابی و اطلاع رسانی به موقع و صریح از مجرای رسانه، ارتباط دوسویه سازمان با افکار عمومی و مخاطبان خاص و عام را برقرار کند تا در تعالی آن موثر باشد.

شوق خدمت به مردم و آتش نشانان در این حرفه و صف ناپذیر است ما در این شغل برای آتش نشانان  می خوانیم، می نویسیم ، خبرنگار می شویم، عکاس می شویم، طراح می شویم، گرافیست می شویم، می شنویم و منعکس می کنیم. پاورپوینت ، ورد ، اکسل ، فتوشاپ، ایندیزاین ، تدوین ، کلیپ ، تیزر ، آنوس و… را یاد می گیریم و یاد می گیریم تا از ابزارهای نوین اطلاع رسانی غافل نشویم از این جهت یکی از بخش های حیاتی و حساس سازمان خواهیم بود زیرا نقش بی بدیل در اجرای راهبردها و پیشبرد اهداف و برنامه ها را عهده داریم.

با این تفاسیر در عصر حاضر که عصر دانایی است ، روابط عمومی یکی از عناصر کلیدی است که غفلت از او ما را از دسترسی به دانایی دور می کند.

فرارسیدن ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی را به فعالان این عرصه به ویژه همکاران ارجمند روابط عمومی آتش نشانی در سراسر کشور تبریک می گویم.

ارسال پاسخ