هتریک رئیس هیئت اسکیت گیلان در ابقاء

ظهر امروز مجمع انتخابات ریاست هیئت اسکیت استان گیلان با حضور بهمن محمد رضایی رئیس فدراسیون اسکیت و مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

در پایان انتخابات ریاست هیئت اسکیت استان گیلان، «حمیدرضا آرین‌فرد» با کسب ۱۷ رأی برای سومین دوره متوالی برای مدت چهار سال به‌عنوان رئیس هیئت اسکیت استان گیلان انتخاب شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در جلسه مجمع انتخاباتی ریاست هیئت اسکیت استان با اشاره به حساسیت نسبت به هیئت اسکیت اظهار کرد: هیئت اسکیت استان گیلان پیش از موعد انتخابات با سرپرست اداره شده و سه بار پیاپی فراخوان برای انتخابات دادیم.

مریم بخشی با بیان اینکه هیئت اسکیت باید به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند، خاطرنشان کرد: مباحث مفیدی برای توسعه ورزش مفرح اسکیت توسط ارکان هیئت اسکیت بیان شد و با عمل به نظرات کارشناسی، شاهد پیشرفت و توسعه روزافزون اسکیت در استان گیلان خواهیم بود.

میزبانی گیلان در رقابت‌های کشوری اسکیت

وی با تأکید بر بی‌طرفی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در انتخابات ریاست هیئت اسکیت استان افزود: مشکلات فراوانی درزمینهٔ سخت‌افزار در اسکیت وجود دارد ولی باوجوداین مشکلات در سال‌های اخیر اسکیت به‌تمامی شهرستان‌های استان گیلان گسترش پیداکرده است، هدفمان حضور در عرصه‌های کشوری بوده و برای رسیدن به این هدف تلاش شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به کوچ اسکیت‌بازان گیلانی به سایر استان‌ها گفت: ورزش اسکیت از عقبه خوبی برخوردار بوده و ورزشکاران ملی‌پوش در این استان حضور داشتند، در لیگ‌های کشوری عرضه اندام کرده و امکانات خوبی فراهم بود، در حال حاضر با کمبود امکانات مواجه بوده و به همین دلیل نتوانسته‌ایم استعدادهای خوبی پرورش دهیم.

بخشی با تأکید بر گسترش هر چه بیشتر اسکیت در شهرستان‌های استان گیلان خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های رونق ورزش اسکیت در سطح استان گیلان، میزبانی از رقابت‌های باشگاهی در رده‌های سنی مختلف در سطح کشوری بوده و در این عرصه اداره کل ورزش و جوانان از هیئت اسکیت پشتیبانی لازم را به عمل می‌آورد.

وی با بیان اینکه اسکیت‌بازان گیلانی از پتانسیل بالایی برخوردار هستند، افزود: استان گیلان از مربیان مجربی برخوردار بوده و با برنامه‌ریزی دقیق و پرورش استعدادهای ناب استانمان، به‌زودی شاهد حضور ورزشکاران گیلانی در عرصه‌های ملی خواهیم بود.

اعزام تیم ملی اسکیت به مسابقات جهانی اسپانیا

رئیس فدراسیون اسکیت نیز در جلسه مجمع انتخاباتی ریاست هیئت اسکیت استان گیلان با اشاره به اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی اسکیت اظهار کرد: در دوره پیشین این رقابت‌ها موفق به کسب رتبه پانزدهم جهان شده و در دوره آتی که به میزبانی بارسلون در کشور اسپانیا برگزار می‌شود به دنبال ارتقای جایگاهمان هستیم.

بهمن محمدرضایی با بیان اینکه اسکیت کشورمان در رشته رول بال سابقه نایب‌قهرمانی جهان را دارد، خاطرنشان کرد: پس از رقابت‌های جهانی اسپانیا در مسابقات کاپ آسیا حضور پیدا می‌کنیم، این رقابت‌ها آبان ماه ۹۸ به میزبانی کشور چین برگزارشده و شانس بالایی برای کسب مقام در رشته‌های مختلف اسکیت نظیر فری استایل، رول بام، اسکیت‌های هاکی و سرعت برای کشورمان قائل هستیم.

وی با اشاره به تصمیم کنفدراسیون اسکیت آسیا برای رتبه‌بندی کشورها در مسابقات کاپ آسیا تصریح کرد: در این مسابقات برای نخستین بار مدال‌های تیم‌های شرکت کنده محاسبه و بر این اساس در قاره کهن رتبه‌بندی می‌شوند، این مهم باعث شده با تمام توان در این رقابت‌ها حضور پیداکرده و برای کسب یکی از پنج جایگاه برتر آسیا بجنگیم.

رئیس فدراسیون اسکیت با تأکید بر اینکه کشورهای چین، کره جنوبی، ژاپن و تایوان چهار قدرت برتر قاره کهن در رشته اسکیت به شمار می‌روند، خاطرنشان کرد: هدفمان حضور مقتدرانه در این رقابت‌ها و کسب رتبه پنجم مسابقات اسکیت در قاره آسیا است.

گیلان یکی از بنیان‌گذاران رشته اسکیت

رئیس هیئت اسکیت استان گیلان نیز در پایان جلسه مجمع انتخاباتی ریاست هیئت اسکیت استان با اشاره به عقبه استان گیلان در اسکیت اظهار کرد: ورزشکاران متعددی از گیلان در رده‌های ملی حضورداشته و به‌نوعی از بنیان‌گذاران این رشته ورزشی در کشور محسوب می‌شویم.

حمیدرضا آرین‌فرد با تأکید بر کمبود امکانات ورزشی افزود: با حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان و برگزاری مسابقات کشوری، خود را به سطح بالایی خواهیم رساند.

وی با تأکید بر حضور مربیان و داوران برجسته اسکیت در استان گیلان گفت: با استعدادیابی و پرورش استعدادهای استانمان، به‌زودی شاهد حضور بازیکنان ملی‌پوش خواهیم بود.

ارسال پاسخ