نماینده شورا در ستاد بحران شهرداری رشت: رفع آب‌گرفتگی در نقاط مختلف رشت

فاطمه شیرزاد  با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با اشاره به بارندگی شدید امروز در رشت اظهار کرد: شدت بارندگی‌ها موجب بروز آب‌گرفتگی در برخی از نقاط رشت شده است.

وی با بیان اینکه نیروهای خدمات رسان شهرداری رشت در تلاش برای رفع مشکل آب‌گرفتگی هستند افزود: بیشترین گزارش از آب‌گرفتگی‌ها طی ساعات اخیر مربوط به شهرداری مناطق ۲ و ۱ رشت بوده که با اعزام به‌موقع خودروهای لجن کش و نیروهای خدمات رسان در حال برطرف شدن است.

شیرزاد به بروز آب‌گرفتگی در شهرداری‌های مناطق سه و چهار و پنج رشت اشاره کرد و گفت: در این مناطق رشت نیز تماس‌هایی مبنی بر بروز آب‌گرفتگی برقرارشده که با تلاش مأموران خدمات شهری و شهرداری‌های مناطق برطرف شده است.

نماینده شورا در ستاد بحران شهرداری رشت با اشاره به اجرای پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی در رشت بیان کرد: اجرای این پروژه در دوران فعالیت شورای چهارم رشت به تصویب شورا رسید و خوشبختانه پس از اجرای این پروژه شاهد کاهش و برطرف شدن حجم عظیمی از آب‌گرفتگی‌ها و مشکلات متعاقب آن در رشت هستیم.

شیرزاد به حرکت هیئت‌های عزاداری به مناسبت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: با تلاش بی‌وقفه نیروهای خدوم شهرداری رشت مشکلی از این بابت وجود ندارد و هیئت‌های عزاداری می‌توانند بدون هیچ مشکلی به عزاداری در سطح شهر بپردازند.

وی با بیان اینکه بارندگی‌ها در رشت طی روزهای آینده ادامه دارد افزود: طبق اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آینده شاهد تداوم بارندگی‌ها در رشت هستیم و نیروهای خدمات رسان شهرداری رشت نیز در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

نماینده شورا در ستاد بحران شهرداری رشت به سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: شهروندان می‌توانند از طریق این سامانه هرگونه آب‌گرفتگی که منجر به بروز مشکل در عبور و مرور و غیره شده باشد را به اطلاع ستاد بحران شهرداری رشت برسانند.

ارسال پاسخ