نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌ دستگاه‌های اجرایی گیلان برگزار شد

نخستین نشست شواری هماهنگی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان گیلان در دولت دوازدهم عصر روز گذشته در سالن الغدیر استانداری گیلان در رشت برگزار شد.

در این نشست اعضای شورای هماهنگی روابط‌ عمومی دستگاه‌های اجرایی گیلان و مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی این استان به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

مرتضی عاطفی: ضرورت استفاده از ابزارهای مدرن برای ارتقای سطح کیفی روابط عمومی

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان در این نشست با اشاره به اینکه نقش روابط‌ عمومی‌ها نقشی پررنگ در سازمان‌ها محسوب می‌شود گفت: برای بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی جهت بهبود سطح کیفی اطلاع‌رسانی، نسبت به معرفی رابطان و روابط‌عمومی‌ها اقدامات مطلوبی انجام شده است.

مرتضی عاطفی با بیان اینکه در دوره جدید شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان گیلان برای ارتقای سطح کیفی روابط عمومی‌ها از ابزار‌های مختلف و مدرن استفاده می‌شود گفت: تلاش است تا با اقدامات گسترده و مطلوب شاهد توسعه توانمندی‌های این مجموعه در سطح گیلان باشیم.

قاسم مصفا: روابط عمومی از حساس ترین نقاط یک سازمان است

مدیر روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه مجموعه روابط عمومی از حساس‌ترین نقاط یک سازمان است تاکید کرد: شورای هماهنگی روابط‌ عمومی دستگاه‌های اجرایی استان گیلان به مدت ۲ سال است که در گیلان آغاز به فعالیت کرده است.

قاسم‌ مصفا با بیان اینکه در مجموعه این شورا چند دوره تشریفات و آموزشی تخصصی با حضور اساتید برجسته کشور در گیلان برگزار شده است افزود: اصلاح اساسنامه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی گیلان در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی مسئولیتی پویا و فعال بوده و نیازمند آموزش و به‌روزرسانی است گفت: آموزش و برگزاری دوره‌های تخصصی در حوزه روابط عمومی اقدامی مهم و اثرگذار است و شورای هماهنگی روابط‌ عمومی دستگاه‌های اجرایی گیلان نیازمند برگزاری جلسات مداوم است.

امین افقی: قابلیت گیلان برای راه اندازی “نظام رسانه ای” برای نخستین بار در کشور

سخنگو و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست با اشاره به اینکه استان گیلان ظرفیت‌های رسانه‌ای گسترده‌ای دارد بیان کرد: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با توجه به این ظرفیت‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی پیشگام باشند.

امین افقی با بیان اینکه استان گیلان قابلیت تشکیل “نظام رسانه‌ای” را برای نخستین بار در سطح کشور دارد خاطرنشان کرد: توانمندی تشکیل “نظام رسانه‌ای” در مجموعه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان گیلان به درستی وجود دارد.

وی با تا‌کید بر اینکه بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اجرایی در استان گیلان از طرح‌های ملی هستند و در توسعه اقتصادی کشور نقش دارند بیان کرد: با توجه به اهمیت این طرح‌ها باید یک پیوست رسانه‌ای مطلوب از سوی روابط عمومی‌ها برای طرح‌های ملی در استان گیلان ایجاد شود.

سخنگو و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه گیلان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود توانایی توسعه‌ بین‌المللی را دارد افزود: گسترش فعالیت روابط‌عمومی‌ها در حوزه بین‌الملل از نیازمندی‌های استان گیلان محسوب می‌شود.

فاطمه قدیمی: مدیران روابط عمومی نبض ارتباطات استراتژیک سازمان را در دست دارند

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت نیز در این نشست با بیان اینکه نقش روابط عمومی‌ها در نتایج عملکرد استان حائز اهمیت است گفت: کوچک‌سازی جایگاه روابط عمومی استانداری گیلان و تبدیل آن به یک معاونت زیر مجموعه دفتر استاندار از چالش‌های اساسی حوزه روابط عمومی‌ در گیلان است.

فاطمه قدیمی حرفه با تاکید بر اینکه این اقدام موجب ایجاد شرایطی خاص در حوزه مجموعه روابط عمومی‌ها در استان گیلان شده است گفت: مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نبض ارتباطات استراتژیک سازمان‌ها را در دست دارند اما با نداشتن ابزار و عدم حمایت مدیران با آسیب روبه‌رو می‌شوند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت خاطرنشان کرد: با تقویت شورای هماهنگی روابط‌ عمومی‌، دستگاه‌های اجرایی استان گیلان‌ می‌توانند از روابط عمومی‌ها به عنوان یک بازوی توانمند در راستای توسعه همه جانبه استان گیلان بهره‌ شوند.

سید رضا علوی: نادیده گرفتن ماموریت های روابط عمومی دستگاه های اجرایی اقدامی نادرست است

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه نادیده‌گرفتن ماموریت‌های مجموعه روابط عمومی در دستگاه‌های اجرایی اقدامی نادرست است گفت: مدیران می‌توانند با همکاری روابط‌عمومی‌ها پاسخگوی نیاز جامعه در اطلاع‌رسانی باشند.

سیدرضا علوی با بیان اینکه نیاز‌های رسانه‌ای مردم جامعه باید در بخش‌های مختلف شناسایی شود تصریح کرد: به درستی می‌توان با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای مدرن رسانه‌ای در جامعه امروز از سیاه‌نمایی و لجن‌پراکنی رسانه‌های بیگانه جلوگیری کرد.

سعید علیپور: تاکید بربرگزاری دوره های آموزش مداوم در حوزه روابط عمومی

مدیر روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در نشست با تاکید بر اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی مداوم در حوزه روابط عمومی یک ضرورت در گیلان است افزود: روابط عمومی‌ دستگاه‌ها از ردیف بودجه‌ای برخوردار نیستند.

سعید علی‌پور با اشاره به اینکه با همکاری و انسجام تمامی روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی در استان گیلان می‌توان بانکی اطلاعاتی ما بین دستگاه‌های اجرایی ایجاد کرد گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی روابط‌ عمومی‌ها گامی اثرگذار در حوزه رسانه است.

منبع: تسنیم

ارسال پاسخ