نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت: سرانه فرهنگی رشت بسیار ناچیز است

به گزارش صبح رشت،فاطمه شیرزاد در بیستمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت   با خیر مقدم به جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یقینا دغدغه های فراوانی درباره مباحث فرهنگی مطرح است و امیدوارم نشست های این گونه به صورت فصلی برگزار شود.

وی با بیان اینکه کوچکی نژاد به واسطه دو دوره حصور در مجلس شورای اسلامی با مشکلات فرهنگی آشنا است تصریح کرد: سرانه فرهنگی شهر رشت بسیار اندک است و انتظار داریم در باره جذب اعتبارات ملی در راستای فرهنگی افزایش یابد .

شیرزاد احداث موزه دفاع مقدس را بی نتیجه دانست و گفت: علیرغم تمامی دغدغه هایی که در این راستا وجود دارد تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است و امیدواریم در سال ۹۷ شاهد کلنگ زنی این مهم باشیم.

وی با ابراز گلایه از وضعیت بازآفرینی در اطراف بقعه خواهر امام (س) رشت بیان کرد: متاسفانه اجرای طرح بازآفرینی در اطراف این بقعه بسیار طولانی شده و با گذشت سالیان طولانی هنوز به اتمام نرسیده است و انتطار داریم این مقوله تعیین تکلیف شود.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت با اذعان به اینکه بافت تاریخی رشت در حال نابودی است افزود: نسبت به این موارد بی توجعی صورت گرفته است.

شیرزاد با بیان اینکه مدارس رشت دچار فرسودگی هستند تصریح کرد: این موضوع موجب گلایه والدین است .

وی با اشاره به اینکه خانه اوتیسم در رشت وضعیت بسیار نامناسبی دارد اظهار کرد: این کودکان خاص هستند و امیدواریم بتوانیم بودجه ویژه ملی برای آنان در نظر گرفته شود.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت با اذعان به اینکه مسکن مهر نیازمند توجه بیشتر مسئولین است گفت: تقاضا داریم مشکلات مسیر باهنر به مسکن مهر بازگشایی شود تا اندکی از مشکلات ساکنین منطقه کاهش یابد و شهر رشت سالیان طولانی است که در  عرصه فرهنگی مظلوم واقع شده است.

ارسال پاسخ