معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خبر داد؛ آغاز فعالیت رسمی بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب دیده گمیشان از چهاردهم اردیبهشت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از آغاز فعالیت رسمی بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب دیده گمیشان توسط استان گیلان از چهاردهم اردیبهشت ماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ علی اوسط اکبری مقدم صبح امروز در جلسه هماهنگی بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از وقوع سیل گمیشان استان گلستان در فرمانداری شهرستان گمیشان با اشاره به اینکه گیلان به عنوان استان معین جهت بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده معرفی شده است، گفت: پیرو دستور دکتر سالاری استاندار گیلان از واحدهای خسارت دیده بازدید صورت گرفت.
وی افزود: بررسی دقیق وضعیت جفرافیایی منطقه به صورت علمی و اصولی باید صورت بگیرد تا فرآیند ساخت و سازها به صورت دقیق انجام گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان اظهار داشت: رعایت اصول فنی، علمی و مهندسی در ساخت و سازهای منطقه مورد تاکید است.
اکبری مقدم افزود:استفاده از سازه های ایمن و تسریع در اجرای کار را بعنوان برنامه ویژه خود قرار خواهیم داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در پایان خاطر نشان کرد: ان شاا… با همکاری یکدیگر دغدغه های مردم را به خاطرات خوش تبدیل خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه اطلاعات واحدهای آسیب دیده در بازه مشخصی باید در اختیار بنیاد مسکن گیلان قرار گیرد گفت: پس از اخذ پروانه‌های ساختمانی برای واحدهای روستایی و شهری عملیات بازسازی آغاز می‌شود.
فرماندار گمیشان نیز در این جلسه گفت: آب گرفتگی اخیر در سطح شهرستان خسارات زیادی در حوزه های مختلف وارد کرده است.
وی افزود: دولت رفع مشکلات مردم را وظیفه خود دانسته و برای این منظور در حوزه جبران خسارت ها اعتباراتی را در نظر گرفته است.
توماج با اشاره به فعالیت کمیته فنی در حوزه ارزیابی واحدهای مسکونی در گمیشان اظهار داشت: تا کنون ۴ هزار و ۲۸ واحد مسکونی خسارت دیده در سطح شهرستان گمیشان شناسایی شده است.
فرماندار گمیشان افزود: از مجموع واحدهای مسکونی آسیب دیده هزار و ۷۰۰ واحد مربوط به مناطق شهری بوده که ۴۱۳ واحد آن احداثی و هزار و ۲۸۷ واحد تعمیری شناسایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد ۲ هزار و ۳۲۸ واحد مسکونی نیز در سطح روستایی شناسایی شده که ۳۴۶ واحد احداثی و هزار و ۹۲۸ واحد تعمیری است.
فرماندار گمیشان در پایان ضمن تقدیر از حضور استان گیلان در بازسازی این شهرستان گفت: امیدواریم با همکاری مجموعه دستگاه ها و نهادهای استان گیلان بتوانیم اقدامات خوبی را در کمترین زمان ممکن انجام دهیم.
در این جلسه مدیران کل بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان گیلان، مدیران کل دفتر فنی و مدیریت بحران استانداری و بنیاد مسکن گلستان و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گمیشان نیز حضور داشتند.

ارسال پاسخ