معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیرسه گیلان: طرح “ضیافت الهی” در ۴۲۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می شود

محمد قاسم‌پور ظهر امروز در نشست خبری در محل اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به برنامه‌های این اداره در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: مبلغین اعزامی از قم دوره‌های مختلف ویژه کودکان، نوجوان، مشاوره را سپری کرده و در قالب  خیمه‌های معرفت در روزهای ماه مبارک در بقاع متبرکه حضور می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه ۴۲۰ بقعه  متبرکه در استان مجری طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان  هستند بیان کرد: خیمه‌های معرفت روش نوین تبلیغ اسلامی بوده و با توجه به پیشرفت‌های فضای مجازی، روش‌های سنتی به‌تنهایی پاسخگوی نیاز جوانان و نوجوانان نیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به برگزاری مراسم ویژه ترتیل خوانی متفاوت از سال گذشته در بقعه خواهر امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: هرساله  ویژه‌برنامه ترتیل خوانی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار و از طریق صداوسیما پخش می‌شد و امسال سه برنامه از ویژه‌برنامه ترتیل خوانی در بقعه متبرکه خواهر امام رضا (ع) از طریق شبکه سراسری پخش می‌شود.

 وی با اشاره به حضور قاریان مطرح در مراسم ترتیل روزانه گفت: مراسم قرائت ترتیل و جزءخوانی قرآن کریم  با حضور قراء بین‌المللی، ملی و استانی با نظارت شورای  عالی قرآن کریم استان گیلان از میهمانان ضیافت الهی پذیرایی معنوی صورت می‌گیرد.

قاسم پور با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب در برپایی افطاری ساده و اجرای آن در بقاع متبرکه استان افزود: مراسم ویژه لیالی قدر با حضور سخنرانان و مداحان ولایتمدار در سراسر بقاع متبرکه و مساجد استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تقارن شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) با سالروز رحلت امام خمینی (ره) تصریح کرد: وفات حضرت خدیجه (س) در پنجمین روز از خردادماه جاری و ولادت امام حسن مجتبی (ع) از مناسبت‌های دیگر ماه مبارک رمضان بوده که بقاع متبرکه و مساجد سراسر استان گیلان از عاشقان اهل‌بیت (ع) پذیرایی معنوی می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه خیلی از مساجد حسینیه‌ها و بقاع متبرکه با کمبود قرآن مواجه هستند گفت: طرح وقف  مصحف شریف  با برآورد هر قرآن  ۱۵ هزار تومان، از دیگر برنامه‌های این اداره کل بوده که سازمان نصف هزینه را خود متقبل شده و مابقی آن توسط خیرین نیک‌اندیش پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به تفسیر موضوعی قرآن کریم توسط نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در ایام ماه مبارک رمضان در مسجد جامع بازار رشت به تفسیر قرآن کریم خواهند پرداخت ازاین‌رو میهمانان ضیافت الهی می‌توانند از این برنامه معنوی  نیز بهره‌مند شوند.

قاسم‌پور ایجاد درآمد پایدار در مساجد و بقاع متبرکه را راه‌حل مواجه با عدم منابع مالی در کار فرهنگی این اماکن دانست و افزود: خیرین نیک‌اندیش می‌توانند با وقف به ایجاد درآمد پایدار در مساجد و بقاع متبرکه مساعدت کنند تا  این درآمد ماندگار پشتیبان برنامه‌های شاخص در اماکن مذهبی شوند.

ارسال پاسخ