معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: همراه کردن ۷۵ درصد مردم با نظام سلامت

دکتر علی داودی در مجمع سلامت شهرستان صومعه‌سرا اظهار کرد:اجتماعی شدن مقوله سلامت، همان مشارکت ساختارمند همه مردم در نظام سلامت جامعه است.

وی تصریح کرد:برای استقرار این مهم،نیازمند همراهی و مشارکت همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها اجرایی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان متولی اصلی سلامت هستیم.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که فقط ۲۵ درصد از عوامل تاثیرگذار بر مقوله سلامت به وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوط می‌شود،افزود: ۷۵ درصد دیگر عوامل موثر بر مقوله سلامت در خارج از حیطه وزارت بهداشت است.

داودی گفت:دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشکیل مجمع سلامت در شهرستان‌ها به دنبال مشارکت و همراه کردن ۷۵ درصد مردم با نظام سلامت در استان،است .

وی خاطرنشان کرد:برای افزایش سواد سلامت جامعه،نیازمند پایگاه‌های هستیم تا از طریق مردم،اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را به خودشان برسانیم و افتتاح کانون سلامت محلات می‌تواند گامی مثبت در این خصوص باشند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد:برای هر چهار هزار نفر جمعیت شهری یک کانون سلامت محله در حال تشکیل است که در این کانون‌ها ده کارگروه مختلف از قبیل کارگروه مادر و کودک، کارگروه سالمندان،کارگروه نوجونان و جوانان و… فعالیت خواهند کرد و با ارایه برنامه‌های آموزشی و غربالگری به حفظ و ارتقای سلامت مردم کمک خواهند نمود .

دکتر حیدر محمودی،مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان صومعه سرا،با اشاره با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور،گفت:همچنان که اجرای این طرح، تحولی عظیم در حوزه سلامت ایجاد کرد و همه مردم از ثمرات آن بهره‌مند شدند، با راه‌اندازی مجمع سلامت در شهرستان‌ها، نیز بتوانیم با مشارکت مردم،یک تحول عظیم در حفظ و ارتقای سلامت جامعه ایفا کنیم

ارسال پاسخ