مشارکت عوامل امدادی هلال احمر در مهار آتش سوزی های گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان، با اشاره به وقوع چندین فقره آتش سوزی بر اثر وزش باد در این استان، گفت: نیروهای امدادی نیز برای امدادرسانی در مناطق درگیر حضور یافته اند.

سیاوش غلامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع چندین فقره آتش سوزی از روز گذشته تاکنون در بسیاری از مناطق مختلف استان گیلان بر اثر وزش باد گرم، گفت: جمعیت هلال احمر گیلان نیز در کنار سایر دستگاه‌های خدماتی و امدادگری در حال آماده باش است.

وی به وقوع آتش سوزی در جنگل‌های منطقه رزگردن اشکورات شهرستان رودسر اشاره کرد و افزود: نیروهای جنگلبانی، منابع طبیعی، بسیج با پشتیبانی نیروهای امدادی هلال احمر در حال اطفا حریق هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اینکه آتش سوزی ها از شامگاه گذشته آغاز شده و با توجه به وزش باد همچنان ادامه دارد، گفت: سه تیم امدادی جمعیت هلال احمر از رودسر و املش شامل ۱۵ نفر از امدادگران و کارکنان جمعیت با سه دستگاه خودرو جهت پشتیبانی از فعالیت سازمان‌ها و ادارات جهت اطفای حریق در محل حضور دارند.

غلامی، همچنین به آتش سوزی در چهار منطقه کوهستانی اشکراب، گلستان سرا، کاشکی و جانشرود از بخش مرکزی شهرستان سیاهکل نیز اشاره کرد و گفت: ۱۰ نفر از امدادگران با دو دستگاه خودرو نیز در برای کمک به سایر ارگان‌ها در منطقه حضور یافته‌اند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به آتش سوزی شب گذشته در باغات زیتون و مراتع و ارتفاعات لوشان، اظهار کرد: این آتش سوزی با چهار دستگاه خودروی آتش نشانی شهرداری منجیل، پادگان نیروی دریای منجیل، شهرداری لوشان، و شرکت سیمان خزر لوشان با پشتیبانی شش نفر از عوامل امدادی پایگاه امداد و نجات شهید ملکی جمال آباد رودبار انجام شد.

غلامی، از مهار آتش سوزی در روستای سیاه مرزگوابر املش خبر داد و خاطرنشان کرد: این آتش سوزی از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد.

وی ادامه داد: آتش سوزی در روستای تابستان نشین منطقه جنگلی املش نیز با حضور یک تیم ۱۵ نفره امدادی با دو دستگاه خودرو و با همکاری منابع طبیعی و گروه‌های مردمی در حال اطفاست.

مدیرعامل هلال احمر گیلان همچنین با اشاره به وقوع آتش سوزی در جنگل‌های مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در شهرستان آستارا، اظهار کرد: یک تیم شش نفره امدادی نیز در منطقه مرزی حضور یافته و خوشبختانه هنوز در مناطق آستارا آتش سوزی گزارش نشده است.

ارسال پاسخ