مرتضی شریفی: اتوبوس های شهری رشت ۸۰ تا ۹۰ درصد افزایش می یابند

به گزارش صبح رشت،به نقل از فارس،مرتضی شریفی با اشاره به اینکه مراکز بازسازی اتوبوس‌های شهری در کشور مشخص شده است اظهار کرد: قزوین یکی از مراکز بازسازی اتوبوس‌های شهری تعیین شده است.

وی به نزدیکی مرکز بازسازی قزوین به گیلان اشاره کرد و افزود: مقرر شده، اتوبوس‌های شهری رشت در مرکز مذکور بازسازی شوند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با بیان اینکه بازسازی اتوبوس‌های شهری به دلیل شرایط مالی کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد: تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در کشور قابل بازسازی تشخیص داده شده است.

شریفی، سهم رشت از بازسازی اتوبوس‌های شهری را تعداد هشت دستگاه خواند و بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده، سهمیه مذکور به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس افزایش پیدا کرده است.

وی از خریداری ۲۰ دستگاه اتوبوس صفر کیلومتر برای جابه‌جایی مسافران در شهر رشت خبر داد و بیان کرد: خریداری ۲۰ دستگاه دیگر اتوبوس شهری در دستور کار شهرداری رشت است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اشاره به تامین ۵۰ دستگاه اتوبوس شهری توسط بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: تعداد اتوبوس‌های شهری رشت ۸۰ تا ۹۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

شریفی به افزایش تعداد ناوگان اتوبوس شهری رشت به ۱۵۰ تا ۱۸۰ دستگاه تا اوایل سال ۹۶ اشاره کرد و یادآور شد: نیمی از اتوبوس‌های مذکور صفر کیلومتر است و نیمی دیگر بازسازی می‌شود و با این تعداد به استاندارد طرح جامع شهر رشت می‌رسیم.

به گفته وی، به‌زودی سند نقل و انتقال اتوبوس‌های بازسازی شده در مرکز بازسازی قزوین انجام می‌شود و این اتوبوس‌ها با پلاک رشت تردد می‌کنند.

ارسال پاسخ