مدیر کل پدافند غیرعامل گیلان: تهدیدات زیستی استان را به خوبی کنترل کردیم

به گزارش صبح رشت، امیر مرادی ظهر امروز پی از خطبه های نماز جمعه انزلی در جمع نماز گزاران با اشاره به پیشینه تاریخی پدافند غیرعامل، اظهار کرد: حضرت یوسف در دوران خود هفت سال قحطی را پیش‌بینی کرد و مردم را نجات داد و به گونه‌ای اصل پدافند غیر عامل که پیش‌بینی تهدیدات است را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه در کشور دو نوع تهدید وجود دارد، افزود: تهدید طبیعی با منشأ غیر انسانی و شامل مخاطراتی مانند سیل، زلزله و طوفان است.

مدیرکل پدافند غیر عامل گیلان تهدیدات غیر طبیعی را دومین نوع تهدید دانست و افزود: این نوع تهدیدات غیر طبیعی یا انسانی با نیت دشمنی صورت می‌گیرد.

مرادی با اشاره به اینکه تهدیدات غیر طبیعی یا انسانی به دو دسته تقسیم می‌شود، تصریح کرد: این دسته به دو بخش نظامی و غیر نظامی تقسیم می‌شود که در این بخش شاهد هشت سال جنگ تحمیلی و شکست دشمنان بودیم.

وی ادامه داد: هنگامی که دشمنان نتوانستند در بخش نظامی پیروز شوند به بخش غیر نظامی رو آوردند تا بتوانند به نظام و انقلاب ضربه وارد کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان تهدیدات سایبری، اقتصادی، فرهنگی و زیستی را تهدیدات غیرنظامی دانست و گفت: تهدیداتی مانند سنبل آبی در انزلی و رشت و مگس زیتون در رودبار از حملات زیستی بود که با کمک مسؤولان به خوبی کنترل و برطرف شد.

مرادی با بیان اینکه پدافند غیر عامل به فرمان رهبر کبیر انقلاب تاسیس شد، یادآور شد: هدف اصلی این سازمان پیشگیری بوده و در این راستا به همکاری و کمک تمام نهادها و مردم نیازمندیم.

وی با بیان اینکه از نخبگان و اندیشمندان گیلان در عرصه پدافند غیرعامل استفاده شده است، متذکر شد: در صرفه‌جویی، انرژی و ساخت و سازها از حضور نخبگان استفاده و در این راستا کارگروهی تشکیل شده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان گفت: گیلان به عنوان استان برتر و استاندار گیلان نیز به عنوان استاندار نمونه در حوزه پدافند غیر عامل در کشور انتخاب شده است.

وی از روحانیون و ائمه جمعه خواست تا اهمیت پدافند غیر عامل را برای مردم تشریح کنند.

%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%af%db%8c-2

 

ارسال پاسخ