مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان :۲۵۰ فعالیت در هفته پدافند غیرعامل برگزار می شود

اختصاصی/به گزارش صبح رشت،به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، صبح امروز یک نشست خبری با حضور امیر مرادی،مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

امیر مرادی در این جلسه،ضمن تسلیت به مناسب ماه محرم بیان کرد: برنامه های پدافند غیرعامل بر اساس پیشگیری از تهدیدات احتمالی است.

وی با اشاره به تفاوت تهدیدات پدافند غیرعامل با تهدیدات ستاد بحران اظهار کرد: تهدیدات پدافند غیرعامل انسانی است و از سوی انسان ها به وجود می آید.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه پدافند غیرعامل در بین حوزه هایی قرار دارد که مقام معظم رهبری برای آن حکم صادر کرده است تصریح کرد:باید تهدیدات را شناسایی کنیم و در مورد آن برنامه ریزی انجام شود.

مرادی اسلام را دین محبت و عاطفه عنوان کرد و گفت: دشمن از فرهنگ عاشورایی می ترسد و باید فرهنگ عاشورا را به نسل جوان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه قلبها اعم از اصولگرا،اصلاح طلب و اعتدال برای عاشورا سینه می زنند و باید مشت های خود را به سمت دشمنان گره کنیم.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه هفته پدافند غیرعامل از دوم تا هشتم آبان است بیان کرد: باید فرهنگ پدافند غیرعامل را در دستگاه های اجرایی جابیاندازیم و مدیران با پدافند غیرعامل عجین شوند.

مرادی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی باید تهدیدات روزمره خود را شناسایی کنند عنوان کرد: استاندار گیلان تاکید بر این دارند که دستگاه ها به روز باشند و تهدیدات خود را شناسایی کنند.

وی از فعال شدن ۱۲ کارگروه تخصصی خبر داد و مطرح کرد: به دستگاه های اجرایی مرتبط مبحث اجرایی شدن ۲۱ مقررات ملی ساختمان را ابلاغ کردیم.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان از راه اندازی طرح جامع پدافند غیرعامل خبر داد و گفت: ستاد هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل به ریاست استاندار گیلان تشکیل شده و این ستاد در شهرستان ها به ریاست فرمانداران تشکیل می شود.

۲۵۰ فعالیت و برنامه در هفته پدافند غیرعامل برگزار می شود/برگزاری ۶۰ رزمایش،افتتاح پروژه ۶۳ کیلو واتی برق لوشان

مرادی از اجرای  ۲۵۰ برنامه و فعالیت شاخص به مناسبت هفته پدافند غیرعامل خبر داد وگفت: هر روز به مناسبت شعار آن روز فعالیت هایی در نظر گرفته شده است و تعداد برنامه ها نسبت به سال گذشته بین ۹۰ تا ۱۰۰ برنامه افزایش یافته است.

وی برگزاری ۳۰ همایش تخصصی در حوزه های سایبری،زیستی،مقررات ملی ساختمان،برگزاری ۶۰ رزمایش،افتتاح پروژه ۶۳ کیلو واتی برق لوشان را از جمله برنامه های هفته پدافند غیرعامل عنوان کرد.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه برای قطعی احتمالی آب در آینده برنامه ریزی کردیم مطرح کرد: برای زیرساخت ها در حوزه های آب،برق،گاز،انرژی،بهداشت،راه وشهرسازی برنامه ریزی کردیم.

مرادی خاطرنشان کرد: باید مردم را در امور مشارکت دهیم و هنگامی که مردم به مسئله تالاب عینک ورود کردند منجر به پاک سازی این تالاب از گیاه سنبل آبی شد.

وی با بیان اینکه اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان از نخبگان استفاده می کند بیان کرد: باید درهای اتاق خود را به سوی نخبگان باز کنیم.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل را ۴ جوان ۲۰ ساله طراحی کردند گفت: استان گیلان نخبگان و مغزهای زیادی دارد.

مرادی خاطرنشان کرد: در قالب کارگروه فرهنگی و آموزشی پدافند غیرعامل،۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر از معلمان گیلانی با مسائل پدافند غیرعامل آشنا شدند.

وی با بیان اینکه استان گیلان تنها استانی است که اولین رویداد کارآفرینی چالس پویش درآمد را با محوریت پدافند غیرعامل برگزار می کند عنوان کرد: در این رویداد ۶ ایده برتر در حوزه تهدیدات مورد حمایت قرار می گیرند.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه باید اعتبارات خود را به سمت پدافند غیرعامل قرار دهیم اظهار کرد: استاندار گیلان از ایده های مناسب حمایت می کند و منابع مالی آن را تامین می کند.

مرادی با بیان اینکه در مورد زباله طرح و برنامه های خوبی داریم بیان کرد: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنیم.

فاضلاب به رودخانه زرجوب وارد نمی شود

وی با تاکید بر اینکه فاضلاب دیگر به رودخانه زرجوب وارد نمی شود بیان کرد: در حاشیه رودخانه زرجوب بوی نامطبوع استشمام نمی کنیم.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه رودبار نباید تنها متکی به یک محصول باشد عنوان کرد: رودبار محصولاتی دیگر نظیر گردو،انجیر را دارد  و باید کشاورز را ترغیب کنیم که به سمت محصولات دیگر نیز برود.

مرادی از وجود ۳۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در گیلان خبر داد و گفت: استان گیلان می تواند کشورهای دیگر را با محصولات کشاورزی خود اداره کند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال پاسخ