مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان: احداث لندفیل لوشان کلید حل معضل زباله

به گزارش صبح رشت، مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان در اولین جلسه تخصصی اجلاس شهرداران  استان گیلان در آستارا  اظهار داشت:  مطالعات پدافند غیرعامل و  همپوشانی نقشه های اقلیمی استان با نگاه Gis نشان می دهد بهترین مکان جهت نجات استان از زباله دشت های شهرستان لوشان است.
مهندس امیر مرادی با بیان اینکه از سه کارخانه کمپوست استان؛عملکرد کارخانه های کمپوست در شهرستان های رودسر و انزلی بدرستی انجام نگرفته و عملا این کارخانجات در خط پردازش و تولید کود آلی قرار ندارند افزود: متاسفانه کارخانه کمپوست رشت هم با حداقل ظرفیت کار می کند و در صورت انتقال کارخانجات رودسر و انزلی به لوشان امکان استفاده از خط پردازش با سریعترین زمان صورت میگیرد و با احداث لنفیل در آن محل مشکل زباله های استان بطور کل رفع خواهد شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان ضمن پیشنهاد پدافند غیرعامل استانداری گیلان به معاون عمرانی استاندار در اجلاس شهرداران افزود: حدود ۱۰۰ هکتار از زمینهای لوشان را جهت ساخت لنفیل زباله و انتقال کارخانجات کمپوست و محل پردازش زباله استان اختصاص داده شود زیرا راه نجات استان از زباله است.
وی تصریح کرد: برای حل این مشکلات با مدیران موفق نشست های تخصصی برگزار میکنیم.
مهندس امیر مرادی همچنین در خصوص مشکل کم آبی استان افزود:با توجه به مشکل کم آبی که وجود دارد میتوان به روش های جدید آبیاری در فضای بین شهری برای جلوگیری از استفاده نامطلوب و تخریب آب شهری استفاده کرد.

انتهای پیام/

ارسال پاسخ