مدیرکل ورزش و جوانان گیلان : به دنبال احراز رتبه قابل توجه در بررسی عملکرد ورزش استان ها هستیم

در اولین نشست شورای اداری ورزش استان گیلان مریم بخشی با اشاره به تنگناهایی که در بسیاری از حوزه ها برای توسعه ورزش  استان ها وجود داشته است اظهار امیدواری کرد که در ارزیابی عملکرد وزارت ورزش بتوانیم رتبه خوبی را در کشور بدست آوریم .

وی  در ادامه از روسای ادارات خواست تا با هماهنگی نمایندگان شهرستانها اتفاقات خوبی را برای ورزش استان رقم بزنند.

بخشی با تاکید بر به روز کردن اماکن ورزشی در شهرستانها  اظهار کرد: با به روز شدن اماکن ورزشی می توانیم  میزبان خوبی برای برگزاری رقابتهای مهم ورزشی باشیم.

وی همچنین از سازمانهای مردم نهاد که همکاری بسیار خوبی در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه ی جلسه سهیلا یاور مسرور معاون  فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت : ستاد ساماندهی و پیشگیری از کرونا از همان ابتدای شیوع این ویروس توسط سازمانهای مردم نهاد تشکیل شد و بیش از ۱۷۵ هزار اقلام بهداشتی توسط سازمانهای مردم نهاد تولید و بیش از ۳۶ هزار بسته بهداشتی توسط این سازمانها توزیع شد.

وی افزود : ۶۰ مشاوره حضوری و ۵۰۰ مشاوره تلفنی در این ایام توسط روانشناسان و مشاوران حوزه جوانان  صورت گرفت.همچنین در هفته جوان ۱۰۰ برنامه آنلاین بصورت مسابقه توسط سمن ها انجام شد.

یاور مسرور خاطر نشان کرد : در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ، جامعه ورزش و جوانان گیلان با همکاری سازمانهای مردم نهاد ، هیئتهای ورزشی ، خیرین ورزشی ، بسیج ورزشکاران و ادارات ورزش و جوانان شهرستانها ، رزمایش همت جوانانه –کمک مومنانه را برگزار کرد و  بیش از ۴۰۰۰ بسته کمک معیشتی و حمایتی  بین خانواده های نیازمند توزیع شد و ۱۵ میلیون تومان وجه نقد نیز جمع آوری شد

مهدیه ” معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان گیلان نیز عنوان کرد : همزمان با شیوع ویروس کرونا و با تعطیلی اماکن ورزشی ، باشگاه داران بسیاری متضرر شدند و در نشستهایی که مدیرکل محترم در ستاد با نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت دراستان و استاندار محترم گیلان داشتند با تصمیماتی که اتخاذ خواهد شد  با رعایت پروتکلهای لازم، باشگاههای ورزشی  انشاالله بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی اضافه کرد : آمار مربیان شاغل در باشگاهها و همچنین مربیان شنا و ناجیان غریق هم به منظور برآورد میزان خسارات وارد شده بر این قشر و لزوم بهره مندی از وامهای زودبازده به وزارت ورزش ارسال شده است./برنا

ارسال پاسخ