مدیرکل نوسازی مدارس گیلان: ۲۹ پروژه آموزشی و عمرانی در ایام دهه فجر در گیلان افتتاح می شود

به گزارش صبح رشت،علی اوسط اکبری‌ مقدم ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی سالن ورزشی شهدای اوشیان بخش چابکسرِ رودسر اظهار داشت: ۲۹ پروژه آموزشی و عمرانی طی دهه مبارک فجر در سطح استان گیلان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این تعداد پروژه با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال در ۱۶ شهرستان استان افتتاح می‌شود که شامل ۸ فضای آموزشی، آسفالت مدارس و استاندارد سازی سیستم‌گرمایشی ۱۷۰ مدرسه می‌باشد.

مدیرکل توسعه، ترویج و نوسازی مدارس استان‌گیلان افزود: طی ۱۰ ماهه نخست امسال ۱۱ پروژه آموزشی در قالب ۴۴ کلاس درس،  یک سالن ورزشی و یک سالن چند منظوره با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال به بهره ‌برداری رسید که ۵۰ میلیارد ریال از سوی خیرین هزینه شده است.

اکبری مقدم گفت: هم‌اکنون بالغ بر ۲۳ پروژه آموزشی با مشارکت خیرین در حال ساخت می‌باشد و تلاش می‌کنیم این فضاهای‌آموزشی به سرعت ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان گیلان با اشاره به اینکه متوسط سرانه فضای‌آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح‌کشور ۵ و دو دهم مترمربع به‌ازای هر دانش‌آموز می‌باشد افزود: این رقم در استان‌گیلان برای هر دانش‌آموز ۴ و چهل و سه دهم مترمربع می‌باشد.

منبع: تسنیم

ارسال پاسخ