مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد: اجرای بیش از ۷ هزار بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی و گردشگری گیلان

«شهرود امیرانتخابی» با اشاره به تعطیلی واحدهای اقامتی و گردشگری در گیلان از ابتدای شیوع کرونا ویروس  رشت گفت: در این مدت بازرسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نظارت مستمر بر واحدهای اقامتی و گردشگری استان داشته و در صورت تخلف اقدامات لازم را انجام می‌دادند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به نظارت بر واحدهای اقامتی، بوم‌گردی و تاسیسات گردشگری استان در سال ۹۸ اشاره کرد و اظهارداشت: در سال گذشته هفت هزار و ۹۸ بازدید نظارتی گروهی بر این واحدها انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه هزار و ۱۷۷ یازدید از مراکز اقامتی انجام شد ادامه داد: همچنین هزار و ۴۵۳ مورد از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین‌راهی، ۱۰۲ مورد از دفاتر خدمات مسافرتی و چهار هزار و ۳۰۵ مورد نیز از خانه‌مسافرها و سایر تأسیسات گردشگری استان بازدید شد.

 

امیرانتخابی اعلام کرد: این واحدها به‌لحاظ کیفیت غذا و نحوه ارائه خدمات مطلوب به مشتریان نیز مورد بازدید و بررسی قرار گرفتند.

 

وی اظهارداشت: با این بازرسی‌ها که به‌صورت مستمر در طول سال صورت می‌گیرد و در مناسبت‌های خاص مانند نوروز تشدید می‌شود،۱۵۱ اخطار برای تأسیسات گردشگری استان ثبت شد./شبستان

ارسال پاسخ