مدیرکل زندان های گیلان: اشتغال بعد از تحمل کیفر برگشت پذیری به چرخه جرم را کاهش می دهد

مدیرکل زندان های گیلان، آمار برگشت پذیری افرادی که در زندان کسب مهارت کرده اند را به چرخه جرم بسیار اندک دانست و گفت: مددجویان بعد از آزادی با حرفه هایی که در زمان تحمل کیفر می آموزند می توانند تصمیمات درستی را برای رسیدن به اهداف خود بگیرند.

رضا محمدی اصل در بازدید از زندان های گیلان و دیدار با زندانیان، ضمن بررسی روند برنامه های قضایی و مددکاری جهت تسهیل پرونده ها، اظهار کرد: تحمل کیفر مددجویان در زندان با برنامه های سازنده اصلاحی، تربیتی و اشتغال روندی امیدوارکننده است.

وی افزود: مددجویان بعد از آزادی با حرفه هایی که در زمان تحمل کیفر می آموزند می توانند تصمیمات درستی را برای رسیدن به اهداف خود بگیرند که هم برای خانواده و هم برای جامعه آنان مفید است.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گیلان، اشتغال مددجویان را راهگشای مشکلات آنان و خانواده هایشان عنوان کرد و گفت: با وجود آموزش های علمی و کاربردی در زندان ها از جمله قالی بافی، نقشه کشی ساختمان، کشاورزی، برق صنعتی، معماری، صنعت خودرو، صنایع دستی، پرورش زنبور عسل و ماهی های گرمابی و سردابی و… علاوه بر اینکه در زندان تحمل کیفر را برای مددجویان آسان می سازد، بلکه خود بستری را برای آنان فراهم می آورد تا با کسب مدرک از عناوین حرفه های مذکور بعد از آزادی از طریق مراقبت بعد از خروج زندان ها به بانک ها معرفی شده و برای ایجاد شغل مورد نظر تسهیلات دریافت کنند.

محمدی اصل، آمار برگشت پذیری افرادی که در زندان کسب مهارت کرده اند را به چرخه جرم بسیار اندک دانست و تصریح کرد: با رایزنی ها و برگزاری نشست های فنی و تخصصی در ایجاد برنامه های اشتغال کاربردی برای مددجویان تمام تلاش خود را داریم تا بتوانیم از بهترین منابع در راستای تحقق اهداف سازمانی که همانا آموزش، اصلاح و تربیت مددجویان برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه است، استفاده کنیم.

وی با اشاره به دستورات رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درخصوص «اصلاح» و «حرفه آموزی» به عنوان دو رویکرد تحولی در زندان، گفت: با توجه به هم فکری های انجام شده، پتانسیل های استانی را شناسایی کردیم و برای هر نقطه از شهرستان هایی که زندانی دارند، دوره های توسعه آموزش کاربردی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل زندان های گیلان، با بیان اینکه در حال تدوین و شناسایی ظرفیت ها شهرستانی هستیم، خاطرنشان کرد: باید بدانیم کدامیک از آموزش های کاربردی در زندان ها بیشتربن جذب کار در جامعه را دارد.

ارسال پاسخ