مدیرکل اوقاف گیلان: طرح بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه گیلان با پایان ماه صفر به اتمام رسید

به گزارش صبح رشت، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی که از اول محرم در ۵۰۰ بقعه متبرکه و امام زادگان استان آغاز شده بود، همزمان با اتمام ماه صفر به کار خود پایان داد.

حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی ماه های محرم و صفر با شعار هرگز از یاری دینم دست بر نخواهم داشت، با برگزاری ویژه برنامه های مختلف در امام زادگان و بقاع متبرکه استان گیلان اجرا شد.
وی برپایی خیمه های معرفت را از جمله برنامه های این طرح عنوان و اظهار کرد: در اجرای این طرح خیمه های معرفت مورد استقبال زائران و عزاداران قرار گرفت.
وی با بیان این که در اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی ۶۵ روحانی از قم برای پاسخگویی در خیمه های معرفت همکاری کردند، تصریح کرد: در این خیمه ها روحانیون استان نیز مشارکت کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطر نشان کرد: روحانیون در خیمه های معرفت به سئوالات شرعی، مشاوره خانواده و کودک، عفاف و حجاب و تبلیغ مراجعه کنندگان پاسخ دادند.
وی بیان کرد: تجمع بزرگ لبیک یا حسین، سوگواری شیرخوارگان حسینی و ویژه برنامه نوجوانان حسینی احلی من العسل، برنامه ویژه سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان امام حسین (ع) نیز از جمله دیگر برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در امام زادگان گیلان بود.
حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی تصریح کرد: زائران و عزاداران حسینی نیز در مناسبت های مختلف از برنامه های مختلف طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در امام زادگان گیلان بهره مند شدند.

منبع:ایرنا

ارسال پاسخ