مدیرکل اوقاف گیلان خبر داد: برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مراکز درمانی گیلان

حجت الاسلام ستار علیزاده  در گفتگویی ضمن قدردانی از زحمات کادر درمانی از ابتدای شیوع کرونا، اظهار کرد: کادر درمانی مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و در شرایط قرنطینه در مراکز درمانی شبانه روز در حال خدمت رسانی هستند.

وی افزود: سازمان اوقاف با هماهنگی وزارت بهداشت همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه‌های مشترکی تدارک دیده تا در مراکز درمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قبل از مراسم اذان مغرب در نمازخانه یا سالن اجتماعات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که امکان برگزاری مراسم دارند، محفل انس با قرآن کریم برگزار شود.

مدیرکل اوقاف گیلان هدف از این اقدام را حاکم کردن فضای قرآنی در مراکز درمانی دانست و گفت: در سطح شهرستان‌ها نامه نگاری با مدیریت مراکز درمانی انجام شده و در صورت موافقت هر مرکز درمانی، محفل انس با قرآن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: محافل انس با قرآن یاد شده در زمانی کوتاه قبل از اذان و همراه با همسرایی اسماً الحسنی و قرائت قرآن کریم خواهد بود تا به نحوی به کادر درمان امید و پیام همدلی و همراهی داده شود.

علیزاده اظهار کرد: در برخی از شهرستان‌های مجری، پس از طرح محافل انس با قرآن کریم از کادر درمانی با ضیافت افطاری پذیرایی خواهد شد.

ارسال پاسخ