مدیرکل امور اجتماعی و خیریه سازمان اوقاف کشور: دشمن همواره به دنبال بزرگ نمایی ضعف ها است

حجت الاسلام ولی الله عادلی، مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در ششمین شنبه انقلاب با موضوع احسان و نیکوکاری که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در محل سالن آمفی تئاتر بوستان گفتگو برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با همه تهدیدها و دشمنی ها به چهل سال عمر با برکت خود رسیده است و این چهل سال قابل قیاس با دوران قبل از انقلاب نیست.

عادلی ادامه داد: دشمنان همیشه دنبال ضعف ها و کاستی های این انقلاب هستند و این ضعف ها را با بزرگنمایی به خورد جامعه می دهند و با این کار تلاش می‌کنند تمام کارهای انجام شده را به حاشیه ببرند.

وی به تاکید قرآن بر اصل مهم احسان و نیکوکاری اشاره و تصریح کرد: یکی از مهم ترین محورهای قرآن کریم احسان و نیکوکاری است که بیش از ۱۰۰ آیه به این مهم اشاره دارد.

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر لزوم علنی کردن اقدامات خیر به منظور ترویج و تبلیغ بیان داشت: احسان و نیکوکاری باید در ملا عام و آشکار انجام شود این موضوع همانند نماز باید علنی برپا شود.

عادلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: آنچه در نیکوکاری باید مورد توجه قرار می گیرد، خلوص نیت است که همیشه سیره اصلی پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) نیز بوده است.

وی درباره توجه اسلام به انفاق گفت: در قرآن کریم تاکید شده است که آن چیزی باید انفاق شود که ارزشمند و دوست داشتنی است و در حقیقت لازم است احسان و نیکوکاری بدون منت صورت پذیرد.

عادلی افزود: مقدار و میزان احسان و نیکی مهم نیست بلکه گره گشایی آن بسیار مهم است و احسان و نیکوکاری باعث مودت و دوستی در بین انسان ها می شود.

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان گفت: در روایتی از امام علی (ع) نقل شده است که خداوند نیکنامی را در بین مردم قرار می دهد که آن بهتر از اموالی است که در بین مردم قرار می گیرد./میزان

ارسال پاسخ