مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان: بهره مندی ۱۵۲۸ نفر از خدمات هلال احمر گیلان از ابتدای طرح نوروزی

به گزارش روابط عمومی هلال احمر گیلان؛ مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان کرد: طرح ملی سلامت و ایمنی مسافرین با هدف راهنمایی مسافرین در زمینه معرفی نقاط گردشگری، دیدنی و فرهنگ سازی رانندگی صحیح با حضور یک هزار و ۱۱۲ داوطلب جوان به همراه یکصد نفر از کارکنان جمعیت در سراسر استان به مسافرین و هموطنان خدمات ارائه می کند.

ولی پور با اشاره به ظرفیت این ایستگاه ها اظهار کرد: در ایستگاه های ایمنی و سلامت آموزش چهره به چهره مباحث امدادی ،ایجاد فضای نقاشی جهت استفاده کودکان، تست قند و فشار خون، توزیع بروشورهای آموزشی مسائلی مانند آگاه سازی خانواده ها در مقابل آسیب های اجتماعی ارائه می شود.

ولی پور با اشاره به آمار این طرح اذعان داشت: از آغاز طرح تاکنون بیش از ۱۴۰۰ بسته اموزشی بین مسافرین توزیع شده و ۷۱۳ نفر به کمپین بهرفت:( بهبود رفتارهای ترافیکی ) ، و پیمان ( اموزشی پیشگیری از اعتیاد ) پیوستند.

ولی پور تصریح کرد: از آغاز طرح تاکنون ۴۵۸ نفر از مسافرین و هموطنان از خدمات تیم های سحاب و نرم افزار گیلداد بهره مند شدند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان اظهار داشت: تعداد ۵۴ تن آسیب دیده حوادث جاده ای توسط نجاتگران حاضر در پایگاهها خدمات امدادی دریافت کردند.

وی افزود: طی ۲۰ عملیات اجرا شده ۶۴ نجاتگر ضمن ارایه خدمات امدادی به حادثه دیدگان ، ۱۵ نفر از مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند.

مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمرگیلان خاطرنشان کرد: یک هزار نجاتگر اموزش دیده به همراه ۱۵۰ نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی در۴۴ پایگاهای ثابت و سیار و شعب استان با تجهیزات کامل آماده ارایه خدمات می باشند.

انتهای پیام/

ارسال پاسخ