مدیران آموزشگاه های موسیقی درباره جشنواره فرهنگی،هنری فجر چه می گویند؟

مدیر آموزشگاه موسیقی اوج : جشنواره فرهنگی و هنری ارشاد رشت از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است

حمید بامدادی افزود: این آموزشگاه به مدت سه است که در جشنواره فرهنگی و هنری فجر شرکت می کند و سبب شده است که روحیه و انگیزه یادگیری در هنرجویان بیشتر شود.

وی با بیان این مطلب که در اجرای امسال ۲۰ هنرجو از آموزشگاه موسیقی اوج شرکت کردند تصریح کرد: هنرجویان در رده سنی ۸ الی ۱۹ سال هستند که قطعه های وطنی ،کلاسیک ،پاپ و ارکست هنری را اجرا خواهند کرد.

بامدادی با اشاره به اینکه استقبال مردم از جشنواره نشانه هنر دوستی را می دهد افزود: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت تشکر می کنم که چنین امکانی را برای هنر دوستان و هنرمندان و هنرجویان شهر فراهم کردند که توانایی ها و علایق خود را دنبال و پرورش دهند.

وی در پایان با بیان این مطلب که حمایت مسئولین سبب ارتقاء بیشتر در جشنواره خواهد شد افزود: با همکاری دستگاه و ادارات مربوط و تبلیغات بیشتر استقبال و آگاهی شهروندان درباره این جشنواره بالاتر خواهد رفت.

مدیرآموزشگاه سینمایی هفت:جشنواره فجر از اقدامات بسیار تاثیر گذار برای رشد و حمایت از هنر است
علی حلوی مدیر آموزشگاه سینمایی هفت در دومین روز از جشنواره فرهنگی و هنری فجر گفت : جشنواره فجر از اقدامات بسیار تاثیر گذار برای رشد و حمایت از هنر است .
وی با بیان این مطلب که جشنواره ها سبب ایجاد انگیزه در بین جوانان می شود گفت : هنرجویان برای اینکه بتوانند میزان علاقه و توانمندی خود را بدانند این جشنواره چنین فرصتی را به آنها می دهد زیرا آنان نمیتوانند در فضای حرفه ای حضور داشته باشند و جشنواره فرهنگی و هنری فجر بستری برای پرورش استعدادهای هنری آنان خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه شروع کار جشنواره از متولی هنر یعنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت کاری بسیار درست بود، گفت : پیشنهاد می کنم که بقیه دستگاها و سازمان ها از چنین اقدام مثبتی حمایت کنند و این جشنواره را فراگیر تر و اثرگذار تر برای جامعه هنر برگزار نمایند.
وی با بیان اینکه در جشنواره امسال آموزشگاه سینمایی هفت در چند بخش اجرا داشته است گفت : بخش کودک و اجرای کلیپ ها با موضوعات مختلف و تاتر صحنه ای در ۴ سانس برگزار شد.
حلوی با بیان اینکه بیش از ۶۰ هنرجو در این جشنواره ازآموزشگاه هفت حضور داشتند گفت : استقبال بسیار عالی بود و این نشان می دهد که جشنواره فجر شهرستان رشت دارای عملکرد موفقی در سه سال گذشته بوده است و امسال نیز مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است.
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر از ۲۴ بهمن ماه لغایت ۲ اسفندماه ۹۷ در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء (ص) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در حال برگزاری است.

مدیر آموزشگاه نوا:جشنواره فرهنگی و هنری فجر سبب انگیزه بیشتر در هنر جویان شده است
مدیر آموزشگاه موسیقی نوا گفت : توفیق حضور در هر چهار دوره جشنواره فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت داشتم.
مهران خداپرست در اولین روز از دومین بخش جشنواره فرهنگی و هنری فجر اظهار کرد : آموزشگاه نوا امسال به صورت گروه نوازی در جشنوار شرکت کرده است و هیچ تک نوازی و دو نوازی به علت اینکه برای شنونده قابل شنیدن باشد ارائه ندادیم و تمام بخش های اجرایی دارای خواننده هستند.
وی با بیان این مطلب که در جشنواره امسال آموزشگاه نوا در چهار بخش برنامه اجرا خواهد کرد، گفت : چهاربخش کودکان ،موسیقی تلفیقی ،گیتارنوازی و موسیقی فولکور یا محلی را اجرا خواهیم کرد.
وی ادامه داد: قطعه های بچه های ایران ، جان مریم ،اسپانیایی ،بنفشه گل ،رعنا ،اهه بگو ،کنوس کله از جمله اجرایی هایی است که جشنواره امسال ارایه خواهد شد.
خداپرست افزود: برنامه آموزشگاه نوا ازساعت ۱۸ الی ۲۰ و سی دقیقه در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیا رشت اجرا خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه این جشنواره برای انگیزه بیشتر هنرجویان برگزار میشود، گفت : از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برپایی این جشنواره تشکر میکنم که سبب تلاش و کوشش و انگیزه در بین هنرجویان شده است.

مدیر آموزشگاه موسیقی گلشن گفت : جشنواره فرهنگی و هنری فجر ماهیتش عالی است

گلشن با بیان این مطلب که چنین جشنواره هایی می تواند در کل سال چندین بار برگزار شود گفت : شهرستان رشت و به تبع آن گیلان دارای فرهنگ غنی به ویژه در موسیقی است و می طلبد که در سال شاهد چندین جشنواره باشیم.
وی با بیان اینکه حمایت مالی بیشتر مسئولین از هنر سبب پیشرفت و ارتقاء هنر استان خواهد شد ،گفت : در صورت مهیا شدن امکانات مورد نیاز و ایجاد حس رقابتی بیشتر در بین هنرجویان و هنرمندان سبب خواهد شد که کیفیت جشنواره بالاتر رود.
وی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی توانست با برگزاری چنین جشنواره ای شور و شوق یادگیری هنر را برای هنرجویان افزایش دهد که از این بابت بسیار به نوبه خود ممنون و سپاسگذارم.
گلشن گفت : بنده معتقدم با ایجاد حس رقابتی و داوری در جشنواره سبب خواهد شد که آموزشگاها برای اینکه در سال آینده در این جشنواره شرکت کنند حرفه ای تر و تلاش بیشتری داشته باشند.
مدیر آموزشگاه موسیقی گلشن گفت : اجرای موسیقی توسط کودکان ،تکنوازی سنتور ،تنبک ،ویلون و گروهای زهی و…..از جمله برنامه هایی است که در جشنواره فجر امسال توسط آموزشگاه گلشن برگزار خواهد شد.

 

ارسال پاسخ