فوتبالیست گیلانی تیم ملی فوتبال هفت نفره: به دنبال قهرمانی آسیا و جهان هستیم

هرچند به درخواست میزبان فوتبال ۷ نفره از بازی‌های پاراآسیایی حذف شد که می توانست یک مدال تقریبا قطعی طلا را برای ایران به ارمغان آورد اما برای اولین بار رقابتهای فوتبال هفت نفره قهرمانی آسیا به میزبانی ایران، آذرماه امسال در کیش برگزار می‌شود. جایی که چندین بازیکن گیلانی در آن عضویت دارند.

فوتبال هفت نفره در دو زمان ۳۵ دقیقه ای اجرا می شود و قوانین افساید بر ان اعمال نمیشود و طول و عرض زمین ان از زمین ۱۱نفره مقداری کمتر است.

امیررضا عزت دوست نیز از جمله ملی پوشان گیلانی تیم فوتبال هفت نفره است که به همراه صادق حسنی  سابقه نائب قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۱۷ را در کارنامه دارد. وی متولد سوم شهریور سال ۷۷ دانشجوی کارشناسی رشته حقوق پیام نور است ودر تیمهای پایه پگاه و داماش، ملوان و سپیدرود بازی کرده است. وی دوسال به خاطر مصدومیت در ناحیه سر مدتی فوتبال را کنار گذاشت وی در مورد حادثه می گوید: یک بازی دوستانه در همین رشت با لباس تیم سپیدرود بود که با بازیکن مقابل سر به سر شدم و مصدوم شدم. بعد از ان به پیشنهاد آقای حامد آتش افروز مربی تیم منتخب گیلان و بازیکن تیم ملی برای بازی در فوتبال هفت نفره دعوت شدم.

وی در مورد بازی در تیم هفت نفره نیز می گویند: بسیاری از بچه های فوتبال هفت نفره سابقه بازی در تیمهای باشگاهی لیگ های پائین کشور هم دارند و به خاطر همین مصدومیت فوتبال هفت نفره را انتخاب کردند.

این فوتبالیست جوان گیلانی در ادامه می گوید: اکثر فوتبالیستها نقص عضو کوچکی دارند و به مانند خیلی دیگر از ورزشها نیست. وی با اشاره به این که من هنوز دنبال آن هستم که فوتبال یازده نفره را ادامه بدهم و بعد از مسابقات آسیایی سعی می کنم بیشتر به آن فکر کنم. با این حال برای من فرقی نمیکند فوتبال یازده نفره یا هفت نفره باشد دوست دارم به کشورم خدمت کنم.

 

وی میگوید: اکنون من در تیم منتخب گیلان در لیگ کشوری بازی می کنم. در تیم ملی نیز در جام جهانی به عنوان جوانترین بازیکن جام حضور داشتم و از بازیکنان اصلی تیم بودم که به مقام نائب قهرمانی در آرژانتین رسیدیم.

عزت دوست با اشاره به مشکلات فوتبالیستهای هفت نفره می گوید: ما در منتخب گیلان پولی دریافت نمیکنیم. تنها برای نائب قهرمانی جام جهانی مبلغی پاداش گرفتیم. شورای شهر جدیدا مبلغی پاداش برای ما در نظر گرفته است که هنوز اختصاص نداده است ودر حال حاضر اقای محبوب امینی و باشگاه کوثر پیگیری های لازم را انجام می دهند.

این فوتبالیست گیلانی با اشاره به مسابقات آسیایی کیش نیز می گوید: هنوز مشخص نیست که به طور قطعی باشم ولی تمام تلاش می کنم که در ترکیب نهائی باشیم. امیدواریم که بتوانیم در مسابقات به مقام قهرمانی برسم و بعدش به جام جهانی فکر کنیم.

وی در پایان با تقدیر از خانواده خود به نقش مربیانش نیز اشاره و می گوید: از مدیر عامل و رئیس هیت مدیره وکادر فنی کوثر و همه مربیان دلسوز تیم های پایه تقدیر وتشکر میکنم و همچنین از مربیانم در تیم ملی حامد اتش افروز، امین الله مانی، احمد جانعلی، محمدرضا نامجو دکتر کرمی و دکتر سلیمانی و محسن دلجو و جلال بشرزاد تقدیر و تشکر می کنم و در نهایت ضمن تشکر از مسئولین محترم استانی و کشوری درخواست معرفی و حمایت اسپانسرینگ جهت هزینه های اتی را دارم که بتوانیم در بازی های پیش رو افتخارآفرین باشیم. از پدر و مادرم و همه کسانی که برای من زحمت کشیدند نیز تشکر می کنم

ارسال پاسخ