فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان: رزمایش «شهدای عرصه سلامت» در گیلان اجرا می‌شود

سرهنگ بهروز دولتی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رزمایش پاکسازی، بهداشتی و درمانی با عنوان «رزمایش شهدای عرصه سلامت» در گیلان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این رزمایش با دستور فرماندهی کل و فرماندهی نیروی زمینی سپاه در پی دستور مقام معظم رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود.

فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه ۱۶ قدس گیلان افزود: این رزمایش با محوریت قرارگاه غدیر شمال نیروی زمینی سپاه و با مشارکت تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک و لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان اجرا می‌شود.

دولتی با اشاره به حضور تیم‌های جنگ نوین لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان و نیم نیرو مخصوص میرزا کوچک در رزمایش «شهدای عرصه سلامت»، گفت: افزایش روحیه عمومی مردم و تمرین اقدامات پدافند بیولوژیک از جمله اهداف این رزمایش است.

وی با بیان اینکه لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان و نیم نیرو مخصوص میرزا کوچک از نخستین روزهای شیوع کرونا اقدامات لازم برای مقابله با این ویروس رو آغاز کرده است، تصریح کرد: رزمایش شهدای عرصه سلامت در شهر رشت و همچنین محدوده جغرافیایی تحت فعالیت تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک انجام می‌شود.

سرهنگ دولتی در ادامه با تشریح اقدامات لازم‌الاجرا در رزمایش شهدای عرصه سلامت، بیان کرد: پاکسازی اماکن و معابر عمومی، رفع آلودگی اماکن حساس شهر، ایزوله کردن محل قرنطینه بیماران کرونایی و انتقال بیماران به کمک بهداری سپاه قدس گیلان از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به زمین برگزاری رزمایش شهدای عرصه سلامت در گیلان، گفت: این رزمایش در روزهای ۵ تا ۷ فروردین در استان گیلان اجرا می‌شود.

ارسال پاسخ