علیرضا علیفر تا اطلاع ثانوی محروم شد

استارت دوباره مسابقات اروپایی بعد از چند بازی ملی با اشتباه فاحشی از سوی گزارشگر قدیمی فوتبال ایران همراه بود. علیرضا علیفر که پیش از این با اظهار نظرات فنی حین گزارش خبرساز بود اینبار به صورت مجازی سید جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس را به باشگاه لوانته فرستاد را او را جزو این تیم دانست. علیفر به اشتباه در اواسط نیمه اول هنگام اعلام نام بازیکنان تیم لوانته در خط هافبک، سید جلال را یکی از بازیکنان حاضر در لیست تیم اسپانیایی دانست.

همین امر باعث شد تا ویدئو اشتباه فاحش علیفر در فضای مجازی دست به دست بچرخد و او مورد تسمخر کاربران اینترنتی قرار بگیرد. حالا روابط عمومی شبکه ورزش در خبری فوری گفته است: در پی اشتباه فاحش علیرضا علیفر در گزارش بازی امروز رئال مادرید و لوانته ، شبکه ورزش سیما اعلام کرد به منظور بررسی بیشتر درباره دلایل بروز این اشتباه ، ایشان تا اطلاع ثانوی از گزارش مسابقات در این شبکه محروم خواهند بود و پس از بررسی بیشتر موضوع ، مدت زمان قطعی محرومیت ایشان اعلام خواهد شد .

او قبل از این و در مسابقه دو تیم ایرلند شمالی و لهستان بر حسب عادت گزارشی که دارد از ویکی پدیا نام سازنده ورزشگاه لهستان را استخراج کرده بود که البته از آن جا که این وبسایت قابل ویرایش است نمی دانست که قبل از او کسی رفته و نام ورزشگاه را به “امیردولاب ” تغییر داده است.

یکی دیگر از اشتباهات او به تلفظ نام مالک باشگاه پاری سن ژرمن بازمی‌گردد. ناصر الخلیفی مالک قطری این باشگاه فرانسوی است که علیفر به اشتباه نام آن را ناصر خلاف دانست و باعث بروز مشکلاتی شد.

ارسال پاسخ