علیرضا حسنی: ارتقای کیفی در فصل دوم تئاتر خیابانی دائمی

جلسه برنامه ریزی و بررسی برگزاری فصل دوم تئاتر خیابانی دائم با حضور اعضای شورای سیاست گذاری و تیم اجرایی فصل اول تئاتر خیابانی دائم در دفتر رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، این جلسه با هدف آسیب شناسی فصل اول تئاتر خیابانی دائم و بررسی نقایص و کم و کاستی های موجود در جشن پایان فصل اول تئاتر خیانی دائم و بازنگری رویه ها و برنامه ها جهت رفع اشکالات و ارتقا سطح کیفی و کمی فصل دوم این پروژه برگزار شد.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در این جلسه اظهار کرد: فصل دوم تئاتر خیابانی دائم پس از اجرای تشویقی چهار تئاتر برگزیده ی جشن پایان فصل اول تئاتر خیابانی دائم و سه تئاتر برگزیده ی جشنواره فجر امسال و با رویکرد جدید آغاز می شود، علیرضا حسنی، تاکید کرد: فصل دوم تئاتر خیابانی دائم باید محتوا محور و آموزش شهروندی محور باشند و به همین منظور تمامی تئاترها باید به درستی کارشناسی شوند و به لحاظ کیفی و بار معنایی و محتوایی مورد ارزیابی قرار گیرند . به گفته وی بر همین اساس تئاترها درجه بندی شده و حق الزحمه پرداختی به گروه ها نیز با توجه به کیفیت و درجه اثر ساخته شده باشد تا منتج به رقابتی شدن تئاترها و بهبود کیفیت آثار شود.
این مسئول با بیان اینکه مخاطبین تئاترهای خیابانی عامه مردم هستند تصریح کرد: موضوعات فرهنگی و اجتماعی و شهروندی در قالب طنز و با رعایت محتوا به اجرا درآیند تا بیشتر مورد اقبال عموم قرار گیرد.
علیرضا حسنی بر لزوم تشکیل یک تیم اجرایی جدید برای فصل دوم تئاتر خیابانی دائم تاکید کرد و افزود: به منظور سازماندهی و پیشبرد بهتر امور این تیم اجرایی باید متشکل از یک پشتیبان، یک شخص جهت آموزش، نمایش پرداز، ارزیاب، ناظر(هماهنگ کننده) و بازاریاب و مسئول تبلیغات باشد.
وی با اشاره به سخنان سامان خلیلیان به عنوان مدیر کانون تئاتر خیابانی کشور مبنی بر اهمیت ارتقا کیفیت آثار و ارائه آموزش های جامع به هنرمندان تئاتر رشت، خاطر نشان کرد: درصدد هستیم تا با امضای یک تفاهم نامه همکاری با کانون تئاتر خیابانی کشور شرایطی را مهیا سازیم تا شهرداری رشت میزبان منتخبین جشنواره های داخلی کشور (مریوان، لاهیجان و …) به عنوان جایزه ویژه جشنواره ها به مدت یک هفته در رشت باشد. به گفته رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به این ترتیب گروه های منتخب با اجرای تئاترهای برگزیده خود در مدت حضورشان در رشت، به آموزش و ارتقاء سطح کیفی تئاتر رشت نیز کمک کنند.
حسنی تصریح کرد: مشارکت سایر دستگاه های اجرایی در اجرای تئاترهای خیابانی در موضوعات مرتبط با فعالیت های آن ها و در مناسبت های ویژه باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی های لازم برای تحقق این امر صورت پذیرد.
وی تعیین سقف کاری و اجرایی برای بازیگران و کارگردانان در فصل دوم تئاتر خیابانی دائم را ضروری دانست و گفت: عوامل اجرایی و اعضای شورای سیاست گذاری تئاتر خیابانی دائم نیز نباید در اجرای تئاتر ها به عنوان بازیگر یا سایر عوامل تئاتر نقش نداشته باشند.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در پایان ابراز امیدواری کرد با اتخاذ رویکرد جدید و اصلاح رویه ها و ارتقاء کیفیت آثار در فصل دوم تئاتر خیابانی دائم، موجبات رضایت شهروندان را فراهم سازیم.

ارسال پاسخ