عضو سابق شورای شهر رشت: کم کاری دولت ، معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده است/ دستگاه های دولتی ناظر بر قیمت کالاها نیز ناتوان در کنترل هستند

محمد حسین واثق کارگرنیا با ابراز گلایه از عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف از جمله کنترل بازار اظهار کرد؛ متاسفانه عملکرد ضعیف دولت تدبیر و امید، مشکلات متعددی برای مردم ایجاد کرده و نارضایتی از عملکرد دولتمردان در تمامی آحاد جامعه به وضوح قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه مردم در تامین نیازهای اولیه ی زندگی نیز با مشکل مواجه هستند، افزود: برخی از آقایان مدعی خدمت به صراحت از عملکرد ضعیف و نامطلوب خود در بخش های مختلف مطلع هستند، اما به جای کناره گیری همچنان محکم به پُست و میز ریاستشان تکیه زده و به غیر از تامین منافع خود و نزدیکانشان هیچ چیز دیگر برایشان اهمیت ندارد.

عضو سابق شورای شهر رشت به افزایش سرسام آور برخی از اقلام طی چند وقت اخیر اشاره کرد و گفت: قیمت مرغ ، برنج، لبنیات به طور سرسام آوری روز به روز در حال افزایش بوده و متاسفانه در این میان ناتوانی و عدم کارامدی برخی از دستگاه های نظارتی در کنترل قیمت اجناس، کاملا مشهود و بر همگان هویداست.

کارگر نیا با اشاره به اینکه دولت ناکارآمدی اش در کنترل بازار را به گرانی ارز و … مرتبط می کند، تصریح کرد: بسیاری از اجناس و کالاها در داخل کشور تولید می شوند و هیچ ارتباطی به افزایش قیمت ارز و نیازی به واردات مواد اولیه ندارند. گویا برخی با طرح چنین مباحثی قصد توهین به شعور مردم را دارند.

وی با ابراز گلایه از کاهش قدرت خرید مردم افزود: برخی از آقایان که حقوقشان چند برابر حقوق افراد کف جامعه است، تورم را تحت کنترل و در حال کاهش می دانند، که در پاسخ به آنان باید گفت شما نجومی بگیران یقینا مشکلی برای خرید و تامین نیازهایتان ندارید، که وضعیت را کنترل شده می دانید.

عضو سابق شورای شهر رشت با بیان اینکه عدم کنترل بازار ، افزایش سرسام آور اقلام ضروری و … موجب تشدید مشکلات خانوادگی شده است، گفت: مردان و بسیاری از زنان سرپرست خانوار در تامین معاش خانواده با مشکلات جدی مواجه هستند و کمبودها، موجب افزایش درگیری های خانوادگی و متعاقب آن افزایش وقوع پدیده شوم طلاق و سایر مشکلات در جامعه شده است.

کارگرنیا با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت مسکن تصریح کرد: یک زوج جوان که با هزاران گرفتاری قصد دارند زندگی مشترک خود را آغاز کنند بر اساس کدام توان و بنیه مالی می توانند نسبت به اجاره مسکن با قیمت هایی که بعضا از درامد یکماه انها هم بیشتر است، اقدام کنند؟؟

وی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم باید تکلیف دولت و مردم را مشخص کند، بیان کرد: ناتوانی دولت در کنترل امور کشور، اقتصادی متلاطم و رو به رکود را به ارمغان اورده است و مردم منتظرند تا منتخبینشان در مجلس یازدهم در دفاع از حقوق آنان و رفع مشکلات در جمیع جهات، خصوصا معیشتی با عزمی راسخ و جدی تر ورود کنند.

ارسال پاسخ