عضو سابق شورای شهر رشت: افزایش قیمت نان باری دیگر بر مشکلات مردم / سفره های مردم خالی تر از همیشه

عضو سابق شورای شهر رشت گفت: با افزایش قیمت نان سفره های مردم خالی تر از همیشه شده و در این همه آشفته بازار ، رئیس دولت تدبیر و امید مدعی کنترل بازار است.

محمد حسین واثق کارگر نیا با انتقاد از عملکرد دولت تدبیر و امید و مشکلات معیشتی مردم اظهار کرد: با افزایش قیمت مرغ ، لبنیات و دیگر اجناس، متعاقبا قیمت نان نیز افزایش پیدا کرد و این در حالی است که جمع کثیری از مردم به واسطه مشکلات معیشتی ، بیکاری و … زیر خط فقر زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه با افزایش قیمت نان گره کور دیگری بر مشکلات مردم زده شده، تصریح کرد: این مسئله که بسیاری از خانواده ها به واسطه مشکلات مالی توان خرید برنج را نداشته و قوت غالبشان نان است، واقعیتی غیر قابل انکار بوده و در چنین شرایطی با افزایش قیمت نان سفره های مردم خالی تر از همیشه شده است.

کارگرنیا با تاکید بر اینکه هیچ نظارتی بر قیمت کالاهای مصرفی ضروری مورد نیاز مردم وجود ندارد، افزود: در فروشگاه های عرضه محصولات ، قیمت ها به گونه ای است که گویا هر روز قیمت کالاها به روز رسانی می شود و درچنین شرایطی رئیس جمهور کشورمان مدعی کنترل بازار است.

وی با اشاره به اینکه اکثر مردم گیلان از لذت طعم برنج محلی گیلان زمین، بی بهره هستند، تصریح کرد: فقر و مشکلات مالی در شهر رشت و استان گیلان به جایی رسیده که مردم توان خرید برنج ، آن هم از نوع محلی را ندارند و بسیاری از مردمان این شهر و دیار ، ضمن کاهش وعده های مصرف برنج، به مصرف برنج های خارجی فاقد کیفیت روی آورده اند.

عضو سابق شورای شهر رشت با بیان اینکه مردم از تنگناهای شدید معیشتی در رنج هستند و به برنامه ها و عملکرد دولت اعتمادی ندارند، افزود: هیچ کدام از وعده های دولت تدبیر و امید طی هفت سال اخیر محقق نشده و در طی این مدت فقط شاهد افزایش بی رویه قیمت در بخش های مختلف همچون مسکن ، خودرو ، طلا و .. و توجه بیهوده دولتمردان به مباحث بی ارزشی همچون برجام بودیم که به غیر از آشفتگی و نا امیدی هیچ گونه نتیجه و نفعی برای ملت و کشور به همراه نداشت.

کارگرنیا با انتقاد از اینکه بی توجهی متصدیان امر موجب فشار اقتصادی مضاعف به مردم شده است، گفت: کار به جایی رسیده که مردم حتی توان پرداخت پول نان مصرفی خود را ندارند و در بسیاری از نانوایی ها شاهد حساب های نسیه دفتری برای خرید نان هستیم .

وی با اشاره به اینکه دولت با شعارهای واهی و دروغین نمی تواند بی کفایتی هایش را پنهان کند تصریح کرد: دولتمردان چشمان خود را به روی واقعیت های جامعه بسته اند و مشخص نیست چه زمانی قرار است آقایان از خواب غفلت بیدار شوند.

عضو سابق شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه آشفتگی بازار امروز ، نتیجه بی کفایتی دولت است بیان کرد: حتی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی که تمام دنیا بر علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران متحد شده بودند چنین آشفتگی بر بازار کشور حاکم نبود و حال در این شرایط که ایران اسلامی در بسیاری از مباحث به خودکفایی رسیده، مشاهده چنین وضعیت نابسامانی در قیمت مسکن، خودر و …و از همه مهمتر مایحتاج اولیه زندگی، نشانه ای به غیر از ناتوانی و عدم کارامدی دولت به اصطلاح تدبیر و امید نیست.

کارگر نیا با اشاره به نقش مهم مجلس شورای اسلامی در برخورد با چنین ناکارآمدی هایی بیان کرد: انتظار مردم از مجلس انقلابی عمل به وظیفه قانونی به منظور تسریع بخشیدن به طرح سوال از رئیس دولت بر اساس شعارهایی است که در زمان تبلیغات انتخابات مجلس می دادند می باشد.
انتهای پیام

ارسال پاسخ