عاقل منش در جلسه کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت: می توان از وجود خیران برای مرمت بناهای تاریخی رشت بهره برد

در نشست روز دوشنبه ی گذشته کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت، اعضای کمیسیون بر خریداری و مرمت ساختمان تاریخی دانشسرای رشت تاکید کردند.
به گزارش “هاتف خبر” در این نشست که با حضور ریاست و اعضای کمیسیون، برخی از مدیران شهرداری رشت همچون ناصر عطایی معاون مالی و اقتصادی و رضا ویسی معاون معماری و شهرسازی، برخی از کارشناسان، مشاوران کمیسیون، میهمان ویژه کمیسیون خیر ارجمند آقای قطب زاده که با دعوت محمدحسن عاقل منش برای بررسی وضعیت مرمت ساختمان تاریخی دانشسرا حضور یافت و همچنین ولی جهانی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تشکیل شد، همگی بر خریداری و مرمت ساختمان تاریخی دانشسرای رشت تاکید کردند.


محمدحسن عاقل منش در این نشست با قدردانی از حضور خیر و نیکوکار مدرسه و مسجد ساز آقای قطب زاده، گفت: بازسازی این بنای تاریخی که همه ی رشتیهای قدیمی با آن خاطره دارند، مورد درخواست شهروندان رشت است.
این عضو شورای اسلامی شهر رشت خاطر نشان کرد: باید از وجود خیران نیکوکاری همچون آقای قطب زاده در کار ساخت و ساز بناهای تاریخی، تغییرکاربری و استفاده از این بناها بیشتر بهره ببریم.
رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورا هم حضور آقای قطب زاده که احیا کننده مناره مسجد گلدسته ساغریسازان است را در این‌جلسه به فال نیک گرفت.
امیر حسین علوی خواستار تعامل و برآورد هزینه و بررسی روند قانونی کار برای مرمت سقف دانشسرا رشت شد.
ولی جهانی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان هم گفت: ساختمان دانشسرا اولین دانشسرا ثبت شده کشور بوده که متاسفانه آلان سقفش آسیب دیده است.
ولی جهانی در ارتباط با همکاری آقای قطب زاده گفت: ایشان علاوه بر گلدسته مسجد ساغریسازان رشت، مسجد مستوفی، مسجد صفی و مسجد اردبیلیان را هم مرمت کرده اند.

ارسال پاسخ