ضرورت ایجاد معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری رشت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، سی و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت عصر روز گذشته سه شنبه ۲۲ خرداد به ریاست محمد حسن عاقل منش در تالار شورا برگزار شد.
در این جلسه فاطمه شیرزاد، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، محمد حسن علیپور، فرهام زاهد، احمد رمضانپور نرگسی، از اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر، علی مقصودی، معاون خدمات شهری شهرداری رشت، علیرضا حسنی، رئیس سازمان فرهنگی،ورزشی شهرداری، سجاد محجوب، رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز، امیر ترومیده، مدیر امور ایثارگران شهرداری رشت، حجت الاسلام والمسلمین چهری، محمد قاسم پور،حسین میرزایی، از مشاوران کمیسیون فرهنگی و یاسر محجوب، دبیر کمیسیون فرهنگی شورا حضور داشتند.
محمد حسن عاقل منش،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در ابتدای جلسه با قدردانی از حضور باشکوه مردم رشت و گیلان در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: امیدواریم فلسطین آزاد و رژیم مستکبر صهیونیست برای همیشه نابود شود.
وی افزود: امیدواریم در روزهای پایانی ماه رمضان نهایت بهره را در جهت خودسازی ببریم و خداوند تمامی اعمال ما را بپذیرد و بتوانیم یک سال دیگر خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.
عاقل منش با تبریک روز صنایع دستی اظهار کرد: گیلان ظرفیت خوبی در حوزه صنایع دستی دارد و نباید تنها در این زمینه به صدور پروانه اکتفا کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نقش صنایع دستی در اشتغال زایی را موثر دانست و گفت: باید صنایع دستی رشت تقویت شود و تسهیلات لازم برای هنرمندان را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه امروزه شهرداری ها تنها یک نهاد خدماتی و عمرانی نیستند ابراز داشت: امروزه شهرداری ها به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند و در اکثر مناسبت های ملی و مذهبی در سطح شهر نقش مهمی ایفا می کنند.
عاقل منش نقش شهرداری رشت را در اکثر مناسبت های اعیاد،عزاداری در سطح شهر پررنگ دانست و یادآور شد: بیشترین نقش در اجرای برنامه های مختلف در سطح شهر را شهرداری رشت ایفا می کند.
وی با اشاره به اینکه شهرداری در حد توان خود در مناسبت های مختلف خوب عمل کرده است گفت: ممکن است در برخی موارد قصوری رخ داده باشد و در مواقع کوتاهی تذکرات لازم داده می شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت به ضرورت راه اندازی معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری رشت تاکید کرد و گفت: مبحث ایجاد معاونت فرهنگی در شهرداری رشت از زمان شورای سوم مطرح بوده ولی تا کنون به نتیجه نرسیده است.
عاقل منش بیان کرد: هفته گذشته از سوی شهردار رشت نامه ای برای راه اندازی معاونت فرهنگی و اجتماعی به وزارت کشور ارسال شد و امیدواریم بتوانیم این معاونت در چارت سازمانی شهرداری رشت قرار گیرد.
وی با قدردانی از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت اظهار کرد: تنوع تبلیغاتی در سازمان سیما،منظر و فضای سبز مشاهده می شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت خواستار راه اندازی کمیته ای برای گرامیداشت مناسبت های ملی،مذهبی شد و افزود: مسئول این کمیته معاون خدمات شهری، دبیر کمیته،رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز و رئیس سازمان فرهنگی،ورزشی،مدیر روابط عمومی شهرداری، فرمانده پایگاه مقاومت شهید دستغیب و دبیر کمیسیون فرهنگی شورا اعضای این کمیته باشند.
عاقل منش مطرح کرد: در قالب کمیته گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی دستورالعمل یک ساله کلیه مناسبت ها تدوین و به سازمان های مربوطه ابلاغ خواهد شد.
وی تاکید کرد: این کمیته بدین منظور شکل می گیرد که آذین بندی ساختمان های شهرداری، اعم از مناطق و سازمان ها و همچنین مکان های عمومی در اختیار شهرداری نظیر بوستانها و بازارچه ها توسط این کمیته در مناسبت های ملی و مذهبی آذین بندی شود.

ارسال پاسخ