شهردار رشت: شهر رشت در بین ۱۸ شهر برتر دنیا در زمینه خوراک معرفی شده است

به گزارش صبح رشت،به نقل از روابط عمومی شهرداری رشت،سید محمد علی ثابت قدم ظهر امروز در همایش ملی “گردشگری پایدار،نگاه خلاق،ایران پایدار که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد اظهار داشت: در راستای برنامه توسعه ای کشور باید صنعت گردشگری را استراتژی قرار دهیم.

شهردار رشت با تاکید بر عدم برنامه ریزی مدون دانشگاهی در شهر رشت در راستای صنعت گردشگری یادآور شد: در مجموعه مدیریت شهری برای کیفیت بخشی و اجرایی کردن برنامه های استراتژیکی خود اقدام به تهیه پکیچ های مدونی کرده است.

ثابت قدم توسعه درون زا را نیازمند اعتماد و مشارکت محلی دانست و گفت: مجموعه مدیریت شهری با عملیاتی کردن برنامه های بومی محلی خود در مسیر توسعه درون زا با عنوان شهر خلاق خوراک در سازمان بین المللی یونسکو حضور پیدا کرد.

 وی افزود: خورک گیلان به عنوان یکی از ۷ رشته خلاقیت در مقیاس جهانی و شهر رشت  به عنوان  یکی از ۱۸ شهر برتر جهان در این حوزه معرفی شده است

ثابت قدم با تاکید بر لزوم مشارکت جمعی در دستیابی به توسعه پایدار تصریح کرد: اگر بخواهیم فرایند تثبیت و کیفیت بخشی را در مقوله. اقتصاد پایدار برمبنای صنعت گردشگری توسعه دهیم باید از مشارکت اجتماعی از پایین به بالا کلیه نهادها بهره مند شویم.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: شهر رشت بنا بر شرایط و ویژگی های اقلیمی خود با عملیاتی کردن استراتژی توسعه از مزرعه تا سفره در تمامی فرآیندهای خود به بهره وری در تمام اجزای توسعه می اندیشد.

انتهای پیام/

ارسال پاسخ