شهردار رشت در مراسم رونمایی مناره مسجد گلدسته ساغریسازان رشت: حضور مستمر در مساجد و ارتباط مستقیم با مردم

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، مراسم افتتاح مناره گلدسته مسجد ساغریسازان رشت ظهر چهارشنبه ۱۲ تیر با حضور شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای اسلامی رشت و شهروندان برگزار شد.

ناصر حاج محمدی شهردار رشت در این مراسم اظهار کرد: در زلزله رودبار سال ۶۹ مناره این مسجد فرو ریخت و به عنوان خادم مردم رشت از خیر بانی مناره مسجد قدردانی می کنم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت به عنوان خادم در کنار مردم است بیان کرد: رشت ظرفیت و پتانسیل های فراوانی دارد و به عنوان خادم مردم حقوق مردم رشت را از مسئولان دولتی و استانی مطالبه خواهم کرد.

شهردار رشت از حضور مستمر در مساجد و ارتباط مستقیم با مردم خبر داد و گفت: کل مساجد رشت باید محل ارتباط مردم با شهردار باشد و شهرداری متعلق به مردم است و مکلفیم در خدمت مردم باشیم.

حاج محمدی با اشاره به اینکه وارث کاستی ها و وضع موجود هستیم مطرح کرد: با تلاش شبانه روزی و همدلی می توانیم مشکلات را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه هر شهروند باید یک شهردار برای رشت باشد تاکید کرد: همه باید مراقب محیط شهری باشیم و مجموعه شهرداری نیز به عنوان یک نهادی از متن مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

شهردار رشت زباله را یکی از بزرگترین مشکلات رشت عنوان کرد و افزود: با پیگیری اعضای محترم شورای اسلامی رشت و مشارکت دولت روند ساخت دستگاه زباله سوز به زودی در رشت آغاز می شود.

حاج محمدی با اشاره به ضروت طرح تفکیک از مبداء گفت: بسیاری از شهروندان زباله را به صورت مخلوط تر و خشک در سطل های زباله قرار می دهند.

وی با اشاره به آسیب های شیرابه زباله ها بیان داشت: شیرابه زباله باعث آلودگی آب های زیرزمینی و سرطان می شود بنابراین باید نسبت به جداسازی و کاهش زباله اقدام کنیم.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه شهردار تنها متعلق به قشر خاص نیست گفت: شهردار متعلق به همه مردم است و از همه شهروندان درخواست می کنم به کمک شهردار بیایند.

حاج محمدی با اشاره به آلودگی رودخانه های رشت خاطرنشان کرد: در گذشته امکان ماهیگیری و قایقرانی در رودخانه های زرجوب و گوهررود وجود داشت ولی امروز محل ورود فاضلاب های شهری و خانگی است.

ارسال پاسخ