سخنگوی شورای شهر رشت: برخی محلات فاضلاب سنتی ندارند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی کلانشهر رشت، عصر۲۷ فروردین ماه، شورای شهر رشت میزبان سید محمد احمدی ، فرماندار شهرستان رشت بود. این دیدار به منظور تعامل به منظور تسریع در اجرایی شدن مصوبات شورای شهر رشت برگزار گردید. شهردار رشت و معاون عمرانی فرمانداری نیز نیز در این دیدار حضور داشتند.

فاطمه شیرزاد در این جلسه ضمن خیر مقدم به فرماندار و همراهان گفت: رویکرد جدید فرماندار برای اداره رشت را به فال نیک می گیریم. رشت با وجود آنکه مرکز استان است اما در دریافت اعتبار شهرستان رشت بی نصیب مانده است.

سخنگوی شورا تصریح کرد: تلاش فرماندار برای دریافت مطالبات مردم رشت از بودجه استان باعث خرسندی است.و امیدوار هستیم که دیگر مدیران مسئول نیز پاسخگوی مطالبات مردم رشت باشند.

وی خواستار اتمام تالار مرکزی رشت شد و تاکید کرد: با وجود پیگیری های مدیر کل ارشاد، هنوز اعتبار ملی آن دریافت نشده است. و این پروژه ۱۰ سال است که اجرای آن طول کشیده شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت شورا خواستار ساماندهی در حوزه فاضلاب رشت شد و تاکید کرد: اصلاح شبکه فاضلاب و حل آن به حل معضل رودخانه ها کمک بزرگی می کند. اجرای تصفیه خانه رشت نیز به کندی پیش می رود. اکنون برخی محلات فاضلاب سنتی ندارند و یا در برخی محلات هنوز شهروندان از آب چاه استفاده می کنند و آب شرب بهداشتی ندارند.

شیرزاد همچنین در مورد معضل حاشیه نشینی و رشد آن هشدار داد و تاکید کرد: باید برای حل این مشکل با شاخصه های تعریف شده در حوزه گستره شهر نشینی اقدام جدی کرد.

عضو شورا احیای کارخانه های تعطیل شده در اطراف رشت را فرصتی برای ایجاد اشتغال نمود و ابراز کرد: طرح شب های روشن علاوه بر نشاط در شهروندان می توانند برای حوزه اشتغال نیز درآمدزا باشد. اکنون بیش از ۲۰۰۰ جوان فقط در رشت بیمه بیکاری دریافت می کنند و باید برای توسعه رشت گام های موثری برداریم.

ارسال پاسخ