استقبال پرشور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی از استقبال پرشور اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی این شهرستان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف در کتابخانه های این شهرستان با محوریت معرفی منابع هفتگانه جشنواره هشتم کتابخوانی رضوی گفت: کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی در بندر انزلی از همه ظرفیت های موجود برای جلب مشارکت مردمی در این جشنواره استفاده می کنند.
فکوری همچنین با بیان اینکه این جشنواره ملی موجب ایجاد شور و نشاط در کتابخانه ها و نیز معرفی بخش های متنوع این مجموعه فرهنگی برای عموم مردم شده، آن را فرصتی مغتنم ارزیابی و بهره برداری هرچه بهتر از فرصت پیش آمده را مهم عنوان کرد.
وی در ادامه به برگزاری برنامه های مختلف در کتابخانه های عمومی شهدای هشتم شهریور غازیان، امام جعفر صادق (ع)، شهید رجایی روستای سنگاچین و کتابخانه عمومی روستایی شهدای بالا محله این شهرستان در ایام برگزاری هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی نیز اشاره کرد و افزود: همزمان با برگزاری جشنواره، کتابداران این کتابخانه ها با برگزاری ویژه برنامه فرهنگی مسابقه نقاشی از منابع جشنواره، کودکان علاقمند به کتاب و کتابخوانی را زیر سقف کتابخانه ها گردهم آوردند.
نجمه فکوری همچنین حضور کتابداران در مساجد مختلف جهت معرفی جشنواره به نمازگزاران برگزاری نشست های کتاب خوان و نیز حضور کتابداران در مهد های کودک را از مهمترین این برنامه ها عنوان کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی در پایان اظهار امیدواری کرد هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی موجب انس و علاقه کودکان و نوجوانان با کتاب و کتابخوانی خصوصا با سیره ائمه اطهار و سبک زندگی ایشان شود.
گفتنی است شهرستان بندر انزلی با داشتن ۱۱باب کتابخانه عمومی نهادی، مشارکتی و سیار از شهرستان های برخوردار از نظر شاخص فضای مطالعه در گیلان است.

ارسال پاسخ