رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت: فتح خرمشهر روایتگر تاریخ گویای ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی است

همایش “روایت فتح خرمشهر” همزمان با فرا رسیدن ایام پیروزی عملیات “بیت‌المقدس” و آزادسازی خرمشهر، در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن سالروز فتح خرمشهر و پیروزی عملیات “بیت‌المقدس” اظهار داشت: خرمشهر پس از یک سال و نیم اسارت آزاد شد.

محمدحسن عاقل‌منش با بیان اینکه فتح خرمشهر جان دوباره‌ای به مردم ایران داد تصریح کرد: فتح خرمشهر سبب شد تا وحدت بی‌نظیری میان مردم کشور ایجاد شود.

وی ضمن تشریح ابعاد ارزشمند عملیات “بیت‌المقدس” و فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: سالروز فتح خرمشهر فقط سالروز آزادسازی یک شهر نیست بلکه روایتگر تاریخ گویای ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی است.

عاقل‌منش با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر تنها یکی از نتایج مثبت عملیات “بیت‌المقدس” است ابراز داشت: در عملیات “بیت‌المقدس” بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از خاک جمهوری اسلامی ایران آزاد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت فتح خرمشهر را عاملی برای سرشکستگی صدام و هم‌پیمانانش دانست و گفت: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات “بیت‌المقدس” تجربه تلخی را برای دشمنان رقم زد.

عاقل‌منش با بیان اینکه ملت ایران با نقض برجام شاهد عهدشکنی مجدد آمریکا بودند تصریح کرد: در دوران جنگ، آمریکا و متحدانش ملت ایران را تحریم کردند و امروز نیز مجدداً شاهد تکرار این واقعه هستیم.

وی با بیان اینکه تجربه ثابت کرده است که ملت ایران ملت تحریم‌پذیری نیست افزود: ملت ایران با نشاط، روحیه، امید، اتحاد، وحدت و تبعیت از فرمایشات و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری می‌تواند در مقابل دشمنان خود بایستد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه وحدت ملت ایران می‌تواند سبب شکست نقشه‌های شوم دشمنان شود خاطرنشان کرد: عدم وجود خودباوری و اتحاد سبب می‌شود تا دشمن به ما صدمه بزند.

ارسال پاسخ