رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت: اسناد فرهنگ،هویت و حافظه ملی کشور محسوب می شوند

محمدحسن عاقل منش در آیین افتتاح نمایشگاه اسناد که به مناسبت هفته اسناد و میراث مکتوب در خانه فرهنگ گیلان برگزار شد، خواستار برپایی نمایشگاه دائمی اسناد تاریخی و فرهنگی استان شد و اظهار کرد: پژوهشگران و علاقمندان به تاریخ و فرهنگ گیلان می توانند از این اسناد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اسناد بخش مهمی از فرهنگ و هویت ملی ما را شامل می شود، تصریح کرد: اسناد حافظه ملی کشور محسوب می شود و در پژوهش های تاریخی برای کشف واقعیت ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت، اسناد و نوشته های مکتوب را جزو سرمایه های گرانسنگ هر ملت و کشوری دانست و خاطرنشان کرد: هر کشور که اسناد و کتاب های خود را حفظ کند، فرهیخته به شمار می رود.

عاقل منش، با اشاره به اقدامات فرهنگی شورای شهر رشت در دوره پنجم، تاکید کرد: به دنبال احیای خانه مشروطه گیلان با نقل مکان شورای شهر رشت هستیم تا این کار ارزشمند صورت بگیرد.

وی از آغاز ساخت المان آرامگاه دکتر حشمت در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: با همکاری میراث فرهنگی و سازمان سیما و منظر شهرداری رشت مراسم کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی را انجام خواهیم داد.

ارسال پاسخ