رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت خبر داد: احداث کتابخانه های عمومی در محلات کم برخوردار رشت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت، رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای شهر رشت تاکید کرد: احداث کتابخانه عمومی در مناطق ۴ و ۵ رشت ، که از محلات کم برخوردار رشت هستند ، از اولویت این کمیسیون میباشد.

محمد حسن عاقل منش افزود: لازمه افزایش سرانه مطالعه، ایجاد زیر ساخت های لازم برای آن است و احداث کتابخانه های عمومی بویژه در محلات کم برخوردار رشت نظیر: حافظ آباد، حمیدیان و شهرک مهر در دستور کار کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شوراست.

مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز گیلان یادآور شد: احداث کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی در محله سلیمانداراب رشت، تجربه موفقی بود که بعد از بیست سال در زمینی به مساحت ۷۵۱ متر مربع در دو طبقه با زیر بنای ۶۳۰ متر مربع و از محل اعتبار بافت های فرسوده در محله سلیمانداراب رشت احداث شده است.

برای ساخت و تجهیز این کتابخانه که در سال ۹۳ با امضای تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری گیلان، اداره کل راه و شهرسازی گیلان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان آغاز شد، بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است. اکنون به خاطر فضای مناسب ایجاد شده و امکانات ویژه این کتابخانه، علاوه بر پوشش مخاطبان محلی از محدوده شهرک گلسار نیز مراجعان زیادی به کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی مراجعه میکنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: امروزه شهرداری ها دیگر یک نهاد خدماتی نیستند و توسعه زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی در محلات وظیفه شهرداری هاست.

عاقل منش افزود: در محدوده منطقه ۵ نیز زمینی متعلق به شهرداری برای احداث کتابخانه عمومی پیشنهاد شده بود و اگر موافقت های ادرای صورت می گرفت، می توانستیم با اعتبار تخصیص یافته از سوی بنیاد برکت، مراحل ساخت آن را نیز آغاز نماییم ولی به دلیل تعلل گذشته، متاسفانه این فرصت از دست رفت ، با این حال تلاش داریم به هر نحو ممکن، شرایط ایجاد کتابخانه عمومی در محدوده شهرک مهر را فراهم نماییم.

عاقل منش احداث کتابخانه های عمومی در محدوده منطقه ۴ بویژه پاسکیاب و محدوده دریاچه عینک را نیز ضروری خواند و تاکید کرد: شهرداری می تواند با تخصیص زمینی در بوستانهای شهر، امکان ایجاد کتابخانه های عمومی به کمک اداره کل کتابخانه های عمومی را فراهم نماید

ارسال پاسخ