رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت خبر داد: تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به هفت خودروی پیشرفته آلمانی

 فاطمه شیرزاد  با بیان اینکه خرید تجهیزات موردنیاز سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت از سال ۹۴ مطرح و در بودجه شهرداری رشت قرار گرفت اظهار کرد: به‌زودی شش دستگاه خودروی نیمه سنگین و یک دستگاه خودروی سنگین پیشرفته به تجهیزات این سازمان اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قرارداد خرید تجهیزات موردنیاز سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت با کشور آلمان منعقدشده است بیان کرد: بر اساس این قرارداد شش دستگاه خودروی مدرن و موردنیاز سازمان نیز تا پایان سال ۹۷ به سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت تحویل داده می‌شود.

شیرزاد با بیان اینکه نماینده‌ای از شرکت آلمانی به‌منظور ارائه آموزش‌های موردنیاز پیرامون تجهیزات خریداری‌شده به رشت سفر می‌کند گفت: در ۱۹ و ۲۰ خرداد نماینده شرکت آلمانی وارد شهر رشت شده و در حال حاضر پلاک گذاری، بیمه، عوارض خروج و غیره مربوط به این تجهیزات انجام‌شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت به احداث ایستگاه‌های آتش‌نشانی در رشت اشاره کرد و افزود: احداث ایستگاه آتش‌نشانی در بلوار دیلمان به اتمام رسیده و به دلیل مشکلاتی ازجمله لوله‌کشی فاضلاب و آسفالت تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

شیرزاد با اشاره به احداث ایستگاه آتش‌نشانی در بلوار خرمشهر گفت:  بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان توسط یکی از خیرین برای احداث این ایستگاه هزینه شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت با اشاره به احداث ایستگاه آتش‌نشانی در مسکن مهر بیان کرد: به‌زودی طی فراخوان عمومی مناقصه احداث این ایستگاه انجام می‌شود و ایجاد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در محلات مختلف رشت نقش مؤثری در مقابله با حوادث و حریق در سطح شهر دارد./فارس

ارسال پاسخ