رئیس کمسیون فرهنگی شورای شهر رشت: لزوم اجرای طرح های فاخر برای مناسبت های انقلاب و شهدا

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت – پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در ظهر روز چهارم دی ماه در شورای شهر رشت برگزار شد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با ابراز تاسف از درگذشت آیت الله شاهرودی برای این مرد انقلابی علو درجات را از خداوند خواست و همچنین به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح که سنبل صبر و شکیبایی است، به همه موحدان، خداجویان، حق طلبان و عزیزان مسیحی سراسر کشور تبریک گفت.
محمد حسن عاقل منش با اشاره به مناسبت های پیش رو بیان داشت: حماسه هشت دی و همچنین نهم دی به حق به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است. این روزها را به خاطر ارتباط نزدیک مردم با ولایت و میثاقی که با رهبر خود دارند، باید گرامی بداریم.
وی با اشاره به دانایی مردم نسبت به شرایط افزود: حضور مردم در تمام بزنگاه ها و شرایط حساس از عوامل حفظ انقلاب اسلامی است. این اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولین از دلایل هموار بودن مسیر انقلاب می باشد و اگر این انقلاب بخواهد موفقیت ها را همچنان پیش رو داشته باشد و بخواهیم این پرچم را به دست امام زمان منتقل نماییم، این میثاق و همدلی را باید حفظ نماییم.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به مناسبت جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اظهار نمود: در فرهنگ دینی ما عدد ۴۰ عددی مقدس می باشد و پیامبر معظم اسلام در ۴۰ سالگی به پیامبری مبعوث شدند و حتی در مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) علاوه بر تاسوعا و عاشورا، اربعین امام حسین از ویژگی خاصی برخوردار است. همچنین علما چهل سالگی انسان را زمان استقلال و اوج بلوغ فکری انسان می دانند. در همین راستا در چهلمین سال پیروزی انقلاب باید با تمام توان آن چیزی که مردم شایسته آن هستند را انجام دهیم. بهره برداری پروژه های عمرانی و برگزاری مراسم فرهنگی و اجتماعی از اموری است که شادی مردم را مضاعف می نماید.
عاقل منش با اشاره به برگزاری مراسم و جشن ها در این مناسبت افزود: با برگزاری مناسبت ها، می توان روزهای دلنشین پیروزی انقلاب را برای مردم یادآور شد.
وی با اشاره به نقش شهرداری در برگزاری هر چه زیباتر این مناسبت اظهار نمود: علاوه بر خانواده بزرگ شهرداری که مناسبت ها و برنامه هایی که با چله انقلاب مرتبط است را به شکل منظم و منسجم برنامه ریزی نموده، سازمان ها و مناطق به شکل مستقل هم به این جشن بزرگ بپردازند. در همین راستا طرحی به عنوان “چهل یادمان” یا “چهل خاطره” به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب آماده شد. در این طرح برای زنده نگه داشتن خاطرات غرورآفرین دوران انقلاب و دفاع مقدس قرار شد، شهرداری اقداماتی را انجام دهد.
فرهام زاهد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا: با تسلیت درگذشت آیت الله شاهرودی به مردم و خانواده مرحوم شاهرودی، برای تمام افراد مسئول که به مردم خدمت میکنند، آرزوی سلامتی نمود.
وی بیان داشت: انجام امور در راستای مناسبتهای تقویم علاوه بر حسنی که دارد و آن یادآوری رخدادها و وقایع آن تاریخ و مناسبت به مردم در همان روزها، دارای معایبی از جمله عقیم ماندن طرح ها و پیش نرفتن امور بر اساس برنامه زمانی مشخص شده است.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به اهمیت این وقایع تاریخی افزود: ساخت فضاهایی که اشاره به انقلاب دارد، مانند حرکت سپاه از میدان شهرداری و اعزام به جبهه نور علیه ظلمت و یا ترورهایی که در بخشهای مختلف شهر اتفاق افتاد و یا هر موضوعی دیگر و مرتبط که در حافظه تاریخی مردم نقش بسته است برای آن مناسبت و ارزش نهادن به آن واقعه کاری فاخر ارائه شود. حتی اگر مشمول زمان شود و در آن مناسبت خاص تاریخی هم به بهره برداری نرسد ولی المانها فراتر از آن چیز روتینی که در جامعه موجود است، برای شهدای مدافع حرم و دیگر مناسبت ها طراحی شود.
فاطمه شیرزاد دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، با تسلیت درگذشت روحانی مجاهد آیت الله هاشمی شاهرودی اظهار کرد: مرحوم شاهرودی نقش ارزشمندی در ادوار مختلف انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند.
وی به برگزاری برنامه های مختلف به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اشاره نمود و بیان داشت: امیدوارم در تمامی برنامه ها با حفظ ارزشهای اسلامی به ایجاد نشاط اجتماعی نیز توجه شود.
شیرزاد با تاکید بر اینکه از ظرفیت محلات رشت در برنامه های بزرگداشت پیروزی انقلاب استفاده شود، افزود: برنامه خوبی در این ایام در ادوار گذشته با عنوان “امی محله” در سطح محلات رشت برگزار می شد که بازخورد و رضایتمندی خوبی بهمراه داشت.
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت به تجلیل از یاران و خانواده های شهدای انقلاب در سطح محلات رشت همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره نمود و افزود: با توجه به تقارن ایام پیروزی انقلاب با ایام فاطمیه در تمامی برنامه ها به جایگاه والای حضرت فاطمه زهرا (س) توجه شود.
شیرزاد با اشاره به ایجاد چهل اِلمان شهری توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت به مناسبت بزرگداشت ایام پیروزی انقلاب بیان کرد: اِلمانی بسیار وزین و ماندگار با موضوعیت انقلاب در این ایام مبارک احداث و رونمایی شود.
وی با ابراز گلایه از بی توجهی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نسبت به مطالبات هنرمندان رشت تصریح کرد: هنرمندان بابت اجرای برنامه های مختلف مطالبات معوقه فراوانی از سازمان فرهنگی ورزشی رشت داشته و انتظار داریم با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال هر چه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات بحق هنرمندان اقدام شود.

ارسال پاسخ