رئیس شورای شهر رشت: باید طوری عمل کنیم که در آینده از اقدامات ما به نیکی یاد شود

رئیس شورای اسلامی رشت امشب در هفتادمین جلسه علنی این شورا در ساختمان میرزا خلیل رفیع با تأکید بر همدلی بیشتر به‌منظور تحقق بهترین سرنوشت برای رشت اظهار کرد: امیدوارم با اتحاد و همدلی و به‌دوراز هرگونه اختلاف سلایق برای توسعه شهر رشت گام برداریم.

وی به حضور پرشور مردم رشت درراهپیمایی نهم دی‌ماه اشاره کرد و گفت: بار دیگر مردم رشت با حضور پرشور خود درراهپیمایی نهم دی‌ماه با رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه خبرهای خوشی برای رشت درراه است تصریح کرد: صبح فردا جمعی از مدیران استانداری و شهرداری رشت طی سفری به استان زنجان از  یکی از کارخانجات واگن سازی بازدید خواهند کرد.

علوی با اشاره به راه‌اندازی تراموا و قطار شهری در رشت بیان کرد: سال‌هاست که در انتظار شنیدن سوت قطار در داخل شهر بوده و امیدواریم با اقداماتی که در دست انجام است در مدت‌زمان کمتر از چهار سال خط اول تراموای رشت راه‌اندازی شود.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به وضعیت نامناسب دو رودخانه رشت افزود: با پیگیری‌های اعضای شورای شهر و کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت در تلاشیم تا با جذب اعتبار و جلوگیری از ورودی فاضلاب به داخل رودخانه‌های رشت ضمن جلوگیری از افزایش آلودگی در زرجوب و گوهررود، شرایط لازم به‌منظور جذب سرمایه‌گذار را از این طریق فراهم کنیم.

 

علوی با ابراز گلایه از عدم انتخاب شهردار رشت در ماه‌های اخیر گفت: حدود پنج ماه است که رشت بدون شهردار اداره می‌شود و بنده نیز به‌عنوان رئیس شورای شهر دراین‌باره مقصر بوده و از این بابت از شهروندان و مجموعه شهرداری رشت عذرخواهی می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه باید با بازخوانی اتفاقات اخیر به‌گونه‌ای عمل کنیم که در آینده از اقدامات ما به نیکی یاد شود تصریح کرد: پس از ابلاغ آئین‌نامه جدید وزارت کشور پیرامون شرایط کاندیدهای تصدی شهرداری رشت، واحد حقوقی شورا و شهرداری موظف به پیگیری احراز صلاحیت این افراد بر اساس قانون جدید شده و پس از بررسی‌های انجام‌شده پنج نفر از جمع کاندیداهای تصدی این جایگاه احراز صلاحیت شدند.

رئیس شورای شهر رشت با انتقاد از فرصت سوزی‌ها در انتخاب شهردار بیان کرد: ازنظر وزارت کشور شورای رشت دو فرصت سه‌ماهه را دراین‌باره ازدست‌داده و این موضوع فقط متوجه شورا بوده و بر اساس آئین‌نامه جدید وزارت کشور برخی از کاندیداهای تصدی شهرداری به‌خودی‌خود از چرخه خارج می‌شوند.

 

ارسال پاسخ