رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت: تحقق ۷۴ درصدی بودجه سازمان

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت از برنامه های متنوع در روز ۲۶ آذر و هفته حمل و نقل خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اشاره به برنامه های این سازمان در ۲۶ آذر و هفته حمل‌و‌نقل اظهار کرد: برای اولین بار رژه ۸۰ دستگاه اتوبوس در رشت به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار می شود.
وی افزود برای این هفته برنامه‌های ویژه‌ای درنظر گرفته شده است که به‌زودی اعلام خواهد شد.

پارسا از رونمایی اولین تاکسی شهر رشت در هفته حمل و نقل خبر داد و گفت: اولین تاکسی رشت که بازسازی شده و حتی قابلیت تردد در سطح شهر را نیز دارد را با کمک فکری اعضای محترم شورای اسلامی رشت در پیاده راه فرهنگی و یا جنب درب سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت جانمایی خواهیم کرد.

وی از افتتاح سوخت یورو ۵ خبر داد و افزود: در هفته حمل و نقل از سوخت یورو ۵ رونمایی می شود.

پارسا در ادامه افزود : میزان گوگرد گازوئیل سوخت «یورو۳» در حدود ۷ هزار پی پی ام و سوخت «یورو۴» ۳۵۰ پی پی ام بود اما اکنون با استفاده از سوخت «یورو ۵» به زیر ۱۵ پی پی ام رسیده و همچنین این اقدام اولین گام در جهت استاندارد سازی در حوزه تعمیر و نگهداری از اتوبوس ها است و حداقل ۱۰ سال عمر اتوبوس های سازمان را افزایش می دهد

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت خاطرنشان کرد: به‌زودی از ظرفیت سوخت های «یورو ۵» برای اتوبوس برون شهری نیز استفاده خواهد شد.

پارسا در در ادامه اذعان داشت : به زودی از ظرفیت سوخت یورو ۵ با استفاده از تسهیلات ۲درصدی از سازمان شهرداری ها در جهت ایجاد درآمد پایدار و بهره مندی تمامی اتوبوس های برون شهری از این سوخت مناسب در پایانه میدان گیل استفاده و با دستور شهردار رشت و همکاری سازمان سرمایه گذاری این برنامه اجرایی موارد فوق الذکر آغاز خواهد شد

وی هزینه معاینه فنی را یکی از دغدغه های کنونی رانندگان تاکسی عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم پروژه اخذ نمایندگی و ایجاد معاینه فنی خودرو که هزینه آن یکی از دغدغه های رانندگان تاکسی می باشد را با روش سرمایه گذاری و با تخفیف ۵۰ درصدی برای حوزه حمل نقل عمومی درون شهری راه اندازی کنیم.

پارسا با اشاره به اینکه یارانه بلیط از سال ۹۴ برای شهرداری رشت قطع شده بود گفت: با پیگیری های انجام شده و برگزاری جلسات مکرر در تهران مقرر شد یارانه بلیط به حساب شهرداری رشت واریز گردد.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه بودجه سال سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت در مقایسه با سال گذشته ۷۲ درصد رشد داشته است، تا ۱۵ آبان ماه، حدود ۷۴ درصد بودجه سال سازمان تحقق یافته که اتفاق بسیار خوشایندی است و ان شاءالله تا هفته حمل و نقل ۸۰ درصد بودجه سازمان محقق می شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت همچنین از تحویل و اضافه شدن ۲۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان سازمان که قرارداد آن در ماه گذشته با شرکت زررین خودرو اصفهان بسته شده بود خبر داد.

پارسا همچنین از آماده سازی ارسال لایحه کمک ۵۰ درصدی جهت خرید لاستیک به تاکسی های فعال در سطح شهر خبر داد و گفت: تا جایی که در حد توان ما باشد در کنار رانندگان تاکسی خواهیم ماند و انشاء الله با تصویب این لایحه در شورای محترم اسلامی رشت تاحدودی از مشکلات این قشر زحمتکس کاهش یابد.

ارسال پاسخ